Polislerin mezuniyet gözyaşı

Gaziantep Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) 9. dönem mezunlarını verdi. Tören sonrası aileleriyle kucaklaşan bazı mezunlar gözyaşlarını tutamadı. Gaziantep'te okullarını başarıyla bitiren 219 öğrenci yemin edip diploma alarak emniyet teşkilatına katılmanın gururunu yaşadı

Polislerin mezuniyet gözyaşı

Gaziantep PMYO'dan bu yıl mezun olan polis adayı için mezuniyet töreni düzenlendi.
PMYO bahçesinde düzenlenen törene, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Başsavcı Esat Semerci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Hüseyin Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, İl Jandarma Komutanı Albay Birol Şimşek, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, PMYO Okul Müdürü Osman Metli, siyasi parti milletvekilleri, milletvekili adayları ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.
 
Öğrencilerin yerlerini almasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Törenin açılış konuşmasını yapan PMYO Okul Müdürü Osman Metli, "Yürekleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, insan haklarına saygılı, genç polis memurları olarak, şanlı teşkilatımıza katılıyorsunuz. Kanun tanımaz kişiler karşısında dik durun, güçlü olun. Ancak karşınızdakileri düşman olarak tanımlayıp ötekileştirmeyin. Herkese aynı duyarlılık ve adaletle davranın." dedi.
 
Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan dönem birincisi öğrenci ise, "Demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni korumada ve onunun düşmanlarına karşı vereceğimiz mücadelede buradan aldığımız eğitim yolumuzu aydınlatacak." diye konuştu. Genç polisleri kutlayarak konuşmasına başlayan Vali Süleyman Kamçı da, "Polisimizin; vatandaşlarımızın huzuru için gece gündüz demeden çalışması, gerektiğinde canlarını feda etmeleri takdire şayandır. Yaptığı fedakarca çalışmalardan dolayı milletimizin takdirini toplayan emniyet teşkilatımızın bundan sonra da saygınlığını ve başarısını arttırarak devam ettirebilmesi sizin mesleğinize olan inancınız ve saygınızla mümkün olacak." şeklinde konuştu.
 
Açılış konuşmalarından sonra zeybek gösterisi yapıldı. Yaş kütüğüne dönem birincisi öğrenci plaket çaktı. Törende daha sonra 9. dönemde dereceye giren öğrencilere protokol tarafından diploma ve hediye verildi. Polis adayları görevlerine başlamak için yemin etti. Tören Polis marşı ve havaya kep atmayla son buldu. Kep attıktan sonra aileleriyle kucaklaşan bazı genç polisler gözyaşlarını tutamadılar. 
  
iha

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2011, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568