Hayatın hedefi doğrultusunda

Hayat, kimi zaman acımasız gelebilir insana; bunun sebebi ise beklentilerimizle yaşadıklarımızın orantısızlığıdır. Kimimiz içten içe yaşar onu, kimimiz de ucundan kenarından. Hedeflerimiz çoğaldıkça zorluklar da büyür. Neticede cesurca yaşayanlar hayatı ıskalamaz, onun tam göbeğindedir. Asıl hedef sadece yaşamaksa, onun merkezindeyimdir, diye düşünür. Hedeflerimiz arasında en derin olanı başarı ve mutluluktur. Mutsuz olan başarılı olamaz. Veya başarısız olan mutlu olamaz. Bir de maddi değerlendirme değerlerimizi sınar. Sadece bu değerlere odaklanıldığında asıl hedefimizi, yaşamı unuturuz.

İnsan, masallardaki veya hayallerindeki talihiyle gerçek mutluluğu bazen birbirinden ayırt edemez. Karamsarlığıyla gerçeklerden uzaklaşıp hayal dünyasında yaşar. Aslında olumlu düşüncesiyle güçlü olacaktır. Emindir kendisini durmaksızın eleştirenlere karşı. Yıkılmadan, hatalarıyla dik durur. Tabii ki bir süreliğine. Kederden kadere veya kaderden kedere uçmaz. İyimserlikle kucaklar bazen onları; süreklilik kazandırırdır umuduna. Sosyalleşme doğrultusunda toplar etrafındakileri, onların iyi insanlar olmasına neden olur. 

Geleceğini tesadüflere terk etmez. Bilinçlidir. Canını sıkanları reddetmesini bilir. İkinci kez bir yanılgıya düşmez. Hatalarından, sevgiyle, öğrenir. 

Sevgi aslında bir hedef değildir. Sevgi bir yolculuktur hayatının inişli çıkışlı yolunda; bir örtüdür söküklü dikişli, onu saran sarmalayan bir kucak gibidir. 

İşte bu yüzden sizinle ve çevrenizdekilerle ilgili tüm kararlarınızı hedefleriniz doğrultusunda verin! Birlikte yaşadığınız kişilerle çevrenize, sevdiklerinize dikkat edin. 

Kaderinizi eli kolu bağlı bir şekilde kabullenmeyin, değişmesi için direnin.

Sağlıkla, sevgiyle kalın!

YORUM EKLE
banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568