İnsanlar hep çocuk kalmalı

Kendini hep diğerlerinden üstün, farklı, özel, önemli ve olduğundan daha zeki daha güzel görür.

Eğer kendi mükemmellik ve üstünlüğüyle ilgili kuşku ve şüphe yaratırsanız sizden nefret eder. İnsanları hep kendi büyüklük ve üstünlüğünün onaylanması gereksinimini karşılamaları için kullanır.  İlişkileri bu beklenti ve ihtiyaç üzerine kurulmuştur.

Kendini başkasının yerine koyma yeteneği yoktur. Çok kalabalık bir çevreye sahip gibi görünse de ilişkileri çok yüzeyseldir. Sürekli bir şeye bağlanamaz..

Onun her şeye hakkı varmış sevilmek onun en doğal hakkıymşs gibi düşünür. Ve elde etmek kazanmak haketmek gibi hiçbir çaba içerisine girmez.

Başkalarının kendisi hakkında düşüncelerini önemser. Sürekli olumlu değerlendirme bekler. Olumsuz bir eleştirinizdeki kırılganlığı, kendini değersiz, yetersiz, kaygılı, endişeli hissettiği için değil, kendini aşırı değerli hissettiği ve üstünlüğünün mükemmelliğinin zayıfladığını düşündüğü içindir.

Başkalarının başarılarını, bilgisini, mutluluğunu kendine mal etmede usta olduğu gibi bundan hiçbir rahatsızlık duymaz.

Dürüstlüğünü, iyi niyetini, öfkesini, üzüntüsünü, sevincini, hayatındaki her şeyi kendi büyüklüğüne ve megalomanisine hizmet edebilecek şekilde tasarlar.


O mükemmeli yapmaya çalışmaz...

O ne yaparsa yapsın mükemmel olduğunu düşünür.

Eğer onun sadece hasta olduğunu düşünebilecek kadar sağlıklıysanız ve talihsizce düzeltmeye ya da anlamaya çalışacak kadar delirmediyseniz sorun yok!

Onunla sadece mesleki bir çaba ilgilenebilir. Çünkü insanca bir çabayı tehditkâr ya da ilkel bulabilir...Mesleki bir çabada hasta olduğunu düşünmediği ve düşünemediği için de sonuçsuz kalır. 

Bazı insanlar için büyümek kötü bir hastalıktır.

Bazı insanlar hep çocuk kalmalı.

Ya da her hâlükârda hoş görülebilecek kadar çok yaşlı. ...(editorial photo)
YORUM EKLE
banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568