Japon mucizesi ile kırışıklıklardan kurtulun!

Son zamanlarda kırışıklık ve cilt gençleştirme adına oldukça popüler olan birçok uygulama var. Kırışıklık tedavisi için seçtiğiniz yöntemler cerrahi, lazer, bitkisel olabilir. 

Peki, doğal bir yöntem olan Japon Cosmo Lifting’i duydunuz mu? 

Japonya’da özellikle aktörler ve aktrisler arasında oldukça popüler olan ‘Japon Cosmo Lifting’ yöntemi Türkiye’de Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa tarafından uygulanmaktadır.  Japonya’da eğitim alan Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa iğnesiz, neştersiz, ağrısız ve hiçbir yan etkisi bulunmayan bu yöntemin iş adamları ve kadınları arasında oldukça popüler olduğunu belirtti. 

Kendine özel haritaları ve uygulama yöntemleri olan bu tedavide kırışıklığın sadece ciltle alakalı olmadığı ortaya koyuluyor. İçerden ve dışarıdan gelen tehditlerden kaynaklanan kırışıklıklar, bu tehditlerin ortadan kalkmasıyla daha hızlı bir şekilde ortadan kayboluyor, sağlıklı bir vücuda sahip bireylerin sağlıklı bir cilde kavuşacağı görülüyor. Yüzden yapılan bu uygulama ile cildin yenilenmesi sağlanırken, iç organların da tedavisiyle vücutta mükemmel bir denginin sağlanması hedefleniyor. 

Vücudumuzdaki meridyenlerin(enerji yolları) bloke olması ve eşlik eden organ problemleri, yüzümüzdeki yansıyan alanlardan kırışıklık, siyah nokta, renk değişikliği olarak karşımıza çıkabiliyor. Yüzdeki semptomlardan hangi sistemde problem yaşadığımız görülebiliyor. Yağlı bir cildiniz var ancak akne probleminiz yoksa ve selülit problemi yaşıyorsanız mide meridyeni, kuru ve ince bir cilt ve yüz kaslarınız gevşekse karaciğer meridyeni, kırmızı benekleriniz var ise hormonal sistem, kılcal damar çatlakları var ise kalp meridyenindeki akışta bir yetersizlik söz konusu olabilir. Meridyenlerinizde ki enerji akışı bozuk ise cilt problemleri ve kırışıklıklarla karşı karşıyasınız demektir. 

Japon Cosmo Lifting yöntemi cildin üst kısmını tedavi ederken sinirlerin uyarılmasıyla merkezi sinir sistemi ve meridyenleri temsil eden bölgeleri de uyararak tüm vücudu dengeler. Uygulama sonrasında kan akışı artar, toksinler uzaklaşır, dokuların oksijenlenmesi artar, ciltteki problemler kaybolur, kollajen ve elastin oluşumu sağlanır. Yüzden yapılan bir uygulamayla sağlıklı bir vücuda ve cilde sahip olabilirsiniz.

Tedavi süresince ciltteki gerginliğin arttığını ve kırışıklığın azaldığını kısa sürede görebilirsiniz. Doğru bir uygulamayla kötü anılarınızdan bile kurtulabilir, akne ve lekelerde azalma elde edebilirsiniz. Cilt vücudun dış tehditlere en fazla maruz kalan ve en büyük organıdır. Bundan dolayı cildimize gereken özeni göstermeliyiz. Unutmayın tek cilt ve tek hayat var, sağlıklı günler dilerim.

Yrd. Doç. Dr. Gamze ŞENBURSA
gamzesenbursa@yahoo.com
http://gamzesenbursa.blog/
Tel: 0507 217 92 540 - 0312 473 99 33
Yaşamkent 3296. Cadde 
06810 Çankaya / Ankara

YORUM EKLE
banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568