​Kim daha güzel yazıyor?

Hangi ölçekte olursa olsun işyerlerinin en çok kullandığı ve satın aldığı ürünlerin başında kalem geliyor.

​Kim daha güzel yazıyor?

Bu sorunun yanıtını ise yine “İşyerinin alışveriş yeri” Avansas.com veriyor. Avansas.com’un satışa sunduğu yüzlerce kalem çeşidinin satış verilerine ve yaptığı saha araştırmalarına göre işyeri çalışanlarının kalem tercihlerinde zirvede fosforlu kalem yer alıyor. Fosforlu kalemi, işyerlerinin vazgeçilmezi tükenmez kalem ve koli kalemi takip ediyor. 

Avansas.com’un araştırması kadın ve erkek çalışanların kalem tercihleri arasındaki farkı da ortaya koyuyor. Kadınların ruhundaki incelik, zarafet ve detaycılık kullandıkları kalem de de kendini gösteriyor. İstenilen incelikte yazma fırsatı sunan uçlu kalemler kadınların en çok satın aldıkları kalem çeşitlerinin ilk sırasında yer alıyor. Pek çoğumuzun önemli noktaları vurgulamak için kullandığımız fosforlu kalemler, adeta kadınların işlerinde ince eleyip sık dokuduklarının, detaylara verdikleri önemin bir yansıması olarak ikinci sırada yer alıyor. Renkli dünyalarını işlerine de yansıtan kadınlar fosforlu kalemin neredeyse her rengini kullanıyor. En çok satın alınan çeşitlerde fosforlu kalemi; kurşun kalem, asetatlı kalem ve tükenmez kalem takip ediyor.

Cinsiyete göre kalem tercihlerinde erkeklerin pahalı kalemleri tercih ettiği göze çarpıyor. En çok satın alınan çeşitlere bakıldığında sırasıyla imza kalemi, dolma kalem, tükenmez kalem, roller kalem ve tahta kalemi görülüyor. Prestiji yansıtan ve en pahalı segmenti oluşturan imza kalemlerinin birinci sırada yer alması erkeklerin karar mercii olarak öne çıktığını da ortaya koyuyor.


Kalem kategorisinde en çok satılan ürünler (Cinsiyete göre)

Kadın                      Erkek
Uçlu kalem              İmza kalemi
Fosforlu kalem         Dolmakalem
Kurşun kalem          Tükenmez kalem
Asetatlı kalem          Roller kalem
Tükenmez kalem     Tahta kalemi


Kim daha güzel yazıyor?


Sevilay Çoban


 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568