Kansere Refleks Terapi ile Tedavi

Stres vücudumuzu kansere karşı savunmasız hale getiren en önemli faktörlerden biridir. Başta adrenalin ve kortikosteroid gibi hormonların strese yanıt olarak artması bağışıklık sistemini baskılar ve vücudu savunmasız hale getirir. Bundan dolayı kanser tedavisi yapılan birçok klinikte stres tedavisi de yapılmaktadır.

Evrende var olan bir denge vardır. Aynı denge vücudumuz için de söz konusudur. Vücutta var olan dengenin bozulması hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Hastalıkların tedavisinde vücudun dengesinin sağlanması önemlidir. 

TÜİK kanserin ölüm sebebi istatistiklerine göre kanseri %20 yi oluşturduğunu söylemiştir. Dünyada her yıl yaklaşık 14 milyon kişi kanser hastalığına yakalanıyor ve 8,2 milyon kişi kanserden ölüyor. Yapılan araştırmalar erkeklerde en çok gırtlak, soluk borusu, bronş ve akciğerde; kadınlarda ise memede kötü huylu tümörün olduğu tespit edilmiştir. 

Kanser vücudumuzdaki hücrelerin kontrol dışı bölünüp çoğalmasıyla oluşur. Kontrolsüz bölünün hücrelerin oluşturduğu hastalıkların genel adına kanser denir. Kanser oluştuğu doku veya organa göre kişide farklı semptomlara yol açar. Kanser semptomlarını genel olarak bilmek hastalığın erken teşhisi açısından önemlidir. Semptomlar genel olarak şöyledir; açıklanamayan kilo kaybı, halsizlik, ağrı, ateş, ciltte değişiklikler, dışkı ve idrarda değişiklikler, öksürük gibi… belitlere göre kanserin hangi bölgede olduğu söylenebilir. Kilo ile ilgili değişiklikler mide, pankreas, akciğer kanseri; halsizlik kan kanseri, bağırsak kanseri; ciltteki değişiklikler iç organlarda tümör belirtisi olabilir. 

Yetersiz beslenme, genetik yatkınlık, obezite, bazı virüs ve mantarlar insan vücudunda kansere sebep olabilir. Gelişen teknoloji ve çevre kirliliği günümüzde kanserin görülme sıklığını arttıran faktörlerdendir. İçtiğimiz sudan havadaki egzoz dumanına kadar maruz kaldığımız çeşitli kimyasallar da kanser riskini arttırır. 

Kanser tanısı konsa da konmasa da insan vücudu her an kanserli hücre üretmekte ve bununla makrofajlar sayesinde savaşmaktadır. Kanser hücreleri vücudun enerjisinden beslenen hücreler olduğundan vücuttaki dengenin ve enerjinin sağlanması kansere karşı savunma gücümüzü artıracaktır. Refleks terapi yönteminde önemli olan vücuttaki dengenin yeniden sağlanmasıdır. 

Refleks terapi yöntemi tamamlayıcı doğu tıbbına göre uygulanan bir yöntemdir. Tekniğin içerisinde 15’ten fazla organ, hormon, sinir sistemi ve beyni içine alan uygulamaların olduğu haritalar vardır. Tedavi protokolü hastalığa göre belirlenen bu yöntemde kanser hastalarında özel olarak dalak, lenf ve bağırsak odak noktasıdır. Bulantı, kusma, yorgunluk, halsizlik, iştahsızlık, ishal, kabızlık, cilt problemleri, kas-eklem ağrısı ve uykusuzluk gibi semptomlar azaltılıp vücudun bağışıklık sistemi arttırılır. Bağışıklığın artmasıyla birlikte vücudun dengesi yeniden sağlanır. 


Yrd. Doç. Dr. Gamze ŞENBURSA
gamzesenbursa@yahoo.com
http://gamzesenbursa.blog/
Tel: 0507 217 92 540 - 0312 473 99 33
Yaşamkent 3296. Cadde 
06810 Çankaya / Ankara

bu haftaki yazımızda ana manşetten yayımlanmaktadır

YORUM EKLE
banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568