Bekir Şen'den tepki...

Yasakçı Zihniyeti Kınıyoruz!

Bekir Şen'den tepki...Eğitim-Bir-Sen Kilis Şube Başkanı Bekir ŞEN, üniversitelere kayıtta başörtüsü mağduriyetine son veren düzenleme tüm yurtta uygulanırken, ODTÜ ve Ankara Üniversitesi’nin yasağı sürdürmesini sendika olarak kınadıklarını belirtti.

ŞEN, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
 
“Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) üniversitelere kayıtta başörtüsü mağduriyetine son veren düzenlemesine rağmen bazı üniversiteler başörtüsü yasağında ısrar ediyor. Ankara Üniversitesi konuyla ilgili tamamen anti-demokratik bir karar alarak  kayıt esnasında, “başı açık fotoğraf” şartını devam ettirip, “ÖSYM’nin istediği fotoğraflar bizi ilgilendirmiyor. Biz biyometrik fotoğraf istiyoruz. Biyometrik fotoğraf başı açık olmak durumundadır” şeklinde bir açıklama getirmeye çalışıyor.Orta Doğu TeknikÜniversitesi (ODTÜ) de karara destek veriyor.Bizler Eğitim-Bir-Sen olarak bu uygulamalara imza atan ilgili üniversitelerin rektörlerini ve yönetimini kınıyor,Yüksek Öğretim Kurumu’nu(YÖK) göreve çağırıyoruz.Esasında bu sorunun kaynağı ideolojik saplantılarıyla ‘aklını örtenler’ ve hala akıl tutulmasıyla başörtüsü özgürlüğünü ihlal edenlerdir.
 
  
Eğitim Bir Sen  sadece okullarda değil kamuda da acımasızca sürdürülen başörtüsü yasağının  kaldırılmasından yanadır. “Kamusal alan” yalanı adı altında sürdürülen başörtüsü yasağı ilkelliktir, gericiliktir. Yeni dönem TBMM’den 12 Haziran 2011’de milletin verdiği sivil demokratik anayasa mesajının gereğini yerine getirmesini ve ülkemizdeki her türlü anti demokratik uygulama ve yasağı kaldırmasını istiyoruz..”
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568