Eğitici eğitimleri başladı

Devlet Planlama Teşkilatı tarafından GAP bölgesinde bulunan Kilis'te Aile Danışmanlık ve Psikolojik Destek Merkezi Projesi kapsamında bayanlara eğitim verildi.

Eğitici eğitimleri başladı

GAP bölgesindeki 9 ilde sosyal kalkınmanın gerçekleştirilmesi ve sosyal refahın arttırılması için yoksulluk, göç, issizlik kentleşme gibi sosyal sorunların giderilmesi için yerel bir çok proğram hazırlandı.

Dinamikleri harekete geçirmek üzere hazırlanan SODES 2010 yılı kapsamında geerçekleşiyor...
 
Kilis İl Özel İdaresi tarafından yürütülmekte olan Aile Danışmanlık ve Psikolojik Destek Merkezi Projesi, Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Çatom ortaklığında yürütülen çocuk ve ebeveynlerin aile sorunları hakkında bilinçlendiriliyor.

Eğitilm, danışmanlık ve rehberlik hizmetleri yoluyla, çocuklara gelişim sürecinde psiko-sosyal destek sağlanması için alanında uzman kişilerin eğitim ve danışmanlığının yanı sıra periyodik olarak konferans ve seminerler düzenlenmeye başlandı.

Proje faaliyetlerin sürdürülebilirliğinin sağlanması amaçlı İl Özel İdaresi Eğitim ve Kültür Merkezin de Kişisel Gelişim konularını( Etkili İletişim, Aile İçi İletişim, Çocukta İletişim ve Özgüven, Çatışma Yönetimi, Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi, Takım Çalışması, Zaman Yönetimi, Liderlik, Motivasyon ve Yaratıcılık) içeren eğitimler sonunda başarılı olan katılımcılara sertifikaları verilecek.


Eğitimi veren Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Durmuş Ümmet, kentlerde bu tür çalışmaların yaygınlaştırılmasına dikkat çekerek, "Kentimizin toplumsal kalkınması ve toplumsal mutluluğun arttırılması adına önemli bir eğitim sürecinden geçiyoruz.

Özellikle alanda dezavantajlı gruplarla çalışan eğitimcilerin kişisel gelişim alanındaki bu eğitime katılmış olmaları hem kendi gelişimlerine hem de hedef kitledeki bireylerin gelişimine olumlu katkılar sağlayacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2011, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568