Fakir ailelere yardım

Kilis Valisi Yusuf Odabaş, Ramazan ayı nedeniyle fakir ailelerine gıda yardımı dağıtılacağını belirtti

Fakir ailelere yardım
 2011 yılında da hız kesmeden devam ettiğini belirten Vali Odabaş, fakir ve muhtaç ailelere yardım yapmanın sosyal devletin bir gereği olduğunu ifade etti. Vali Odabaş, müracaat eden ve dosyaları incelendikten sonra ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen bütün ailelere yardım ellerini uzattıklarını söyledi.

İçerisinde bulunan Ramazan ayı münasebetiyle 2 bin aileye gıda yardım dağıtılacağını belirten Vali Odabaş, ilimiz genelinde bulunan fakru zaruret içindeki vatandaşlarımıza bu tür yardımların devam edeceğini kaydetti.

YARDIMA MUHTAÇ AİLELER İLE İFTAR

Ramazan ayı nedeniyle bazı mağdur ve yardıma muhtaç aileleri evlerinde ziyaret eden Vali Odabaş, birlikte iftar yaptığı ailelere, gıda, aynı, nakdi yardımında da bulunduğunu belirterek şunları söyledi:
“Vakfımıza müracaat eden vatandaşlarımızın dosyaları hazırlanıyor.  Yardım isteyenlerin dosyaları incelenerek araştırılması yapılıyor. Bu araştırma sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere, ihtiyaçları olan tüm yardımı yapıyoruz. Sosyal devlet olma gereği imkânlarımız nispetinde bütün fakir vatandaşlarımıza elimizi uzatıyoruz. Hasta, yardıma muhtaç, yolda kalmış ve öğrencilerimizden maddi durumu kötü olanlara nakdi ve ayni yardımlarımız sürüyor. Her zaman fakir ve yardıma muhtaç ailelerimizin yanındayız ve desteklerimizi sürdürüyoruz. 2011 yılı itibarıyla sağlık, eğitim, ayni, nakdi ve bayram yardımlarını vakıfta dosyası olan vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Ayrıca önümüzdeki kış dönemi içinde kömür dağıtımlarımız Eylül ayı içerisinde başlayacak.”

İŞ KURMA İMKÂNI

Bu yardımların yanı sıra sosyal proje üreten yardıma muhtaç vatandaşlara da iş kurma imkânının sağlandığını belirten Vali Odabaş bu uygulamanın devam ettiğini belirtti.
Vali Odabaş, SYDV imkânları ile fakir ve yardıma muhtaç ailelerin yanı sıra eğitime de büyük destek verdiklerini de söyledi.

FAKİR AİLELERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Kilisli vatandaşlarımıza seslenen Vali Odabaş, çevresinde yardıma muhtaç durumda olan insanlarımızı da Vakfa bildirmelerini istedi. Vali Odabaş, “Fakir ve yardıma muhtaç olan bazı insanlarımız Vakfa gelmek istemiyorlar. Aç ve açıkta olmalarına rağmen yardım almak istemiyorlar. Böyle kişileri bizlere bildirin. Vakıf elemanlarımız kişinin vakfa gelmesine gerek kalmadan bu tür insanlarımıza gerekli yardımı yapacaklardır” dedi.


Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568