Fatih öğrenci yurdundan iftar yemeği...

Pprotokole, 18.08.2011 tarihinde iftar yemeği verildi.

Fatih öğrenci yurdundan iftar yemeği...

Ekrem Çetin Öğrenci Yurdu’nda verilen iftar yemeğine, Sayın Valimiz Yusuf Odabaş,  Milletvekili Ahmet Salih Dal, 19. dönem milletvekili ve Belediye eski Başkanı Hannan Özüberk, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, İl Sağlık Müdürü Dr. Turgay Happani, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ali Eryılmaz, Yavuzlu Belediye Başkanı Mehmet Sakar, Defterdar Bayram Yıldız, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Özçiloğlu, Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik ve çok sayıda davetli vatandaşlar katıldı.
Yemekten sonra bir konuşma yapan Fatih Öğrenci Yurtları Yönetim Kurulu Başkanı Şuayip Kaya, “Kilis’te hizmetlerimiz, Kesik Minare Kuran kursunda Diyanet işlerine bağlı olarak başlamış, daha sonra Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 1960’lı yıllardan beri devam etmektedir. Şu an Mehmet ve Güzide Sanlı Kız Öğrenci Yurdu, Fatih Talebe Yurdu, Selimiye Yurdu, Ekrem Çetin Yüksek Öğrenim Yurdu olarak 240 yatak kapasite ile bu kadar öğrenciye hizmet vermeye çalışıyoruz. İlçelerimizde şu an inşaatı devam etmekte olan Elbeyli, Polateli, Gülbaba Öğrenci Yurtlarının da inşaatı devam etmektedir.” dedi.


 Kızılay Şube Başkanı Sabit Erentürk ise yaptığı konuşmasında, kendisinin de yurtlarda okuduğunu belirterek, "Ben yıllarca çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştım. Bana sorsanız en hoşuna giden hangi dönemdir deseniz, yurtlarda yöneticilik idarecilik yaptığım zamandır derim. Eğitimde Türkiye birincisi olduk. Bu başarı tüm Kilis’lilere aittir. Bir başarıya daha imza attık. O da küçük bir İl olmamıza rağmen kan toplamada Türkiye 4'üncüsü olduk. Kızılay Genel Merkezi tarafından 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç'e huzurlarınızda Kızılay Nişanını takdim etmek istiyorum" dedi.

Daha sonra Sayın Valimiz Yusuf Odabaş yaptığı konuşmasında “Ülkemizin çeşitli yörelerinde, askerimize, polisimize açılan o kurşunlar, atılan o bombalar Ülkemiz için çok yazık ve çok yanlış. Yapanları burada huzurlarınızda tel’in ediyorum. Allah onları ıslah etsin. Kızılay’a kan toplama konusunda emeği geçen başta Rektörümüze, daire müdürlerimize teşekkür ediyorum. Rektörümüz aynı zamanda 7 Aralık Üniversitesi’nin kurucusu. Kurucusu olmakla kalmadı, çok kısa sürede Üniversitede okuyan öğrenci sayısını 7000’e çıkardı. Bu Kilis için çok önemli bir olay. Öğrenci sayısı 7000 değil, 15.000’in üzerine çıkarılması lazım. Kilis o zaman çok daha farklı bir İl olacaktır” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Sayın Valimiz Yusuf Odabaş, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç'e Kızılay Nişanını takdim etti.

Ayrıca  Sayın Valimiz Yusuf ODABAŞ 21.Ağustos 2011 Pazar günü saat 18.00 - 19.30 saatleri arasında İlimzin Şıhmehmet Türebsinde Kanal Urfa Televizyonu ile  canlı bağlantı oluşturacaktır.


Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568