İl özel İdaresi...

Kilis İl Özel İdaresi sorumluluk alanında bulunan köylerimiz ve mezralarımız için ihtiyaç hasıl olan içme suyu proğramda olanlar proğramda olmayanlar her türlü tesisi suyu mevcut olupta coğrafi konum ve iklim şartlarından dolayı sondajlarda dönem dönem su azalması veya kuruması oluşmaktadır.

İl özel İdaresi...
             Bu nedenlerle ekstra sorunlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Herkes tarafından bilineceği gibi çalışma usul ve esasları ödenek yetersizliği bazı dönemlerde hizmetin anında yerine getirmesini geciktirmektedir.

           ANCAK;
              Özel İdaremiz, Sayın Valimizin talimatları bilgi ve takipleri ile
1- Musabeyli Merkez ve Madenyolu Hüseyinoğlu, Balikli, Tahtalıkaradut köylerinin su problemlerine kalıcı çözüm bulabilmek için Nurdağı tarafında kalan Kuzoluk köyünde kaynak su projesi yapılarak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne Sunulmuştur.
2- Elbeyli İlçesiKöyleri 14 Köy ve 7 mezra olmak üzere Yavuzeli Barak Gurubu içme suyundan faydalanması için şebeke değişimi ve hatların yenilenmesi konusunda gerekli görüşmeler yapılarak anlaşmaya varılmıştır.
3- Kurumumuzca 4734 Sayılı kanunun 19. maddesine göre ilana çıkılan

1- Polatbey
2- Kuskunkıran
3- Küçükmısırcık
4- Hasanceli 3 evler mezrası
5- Kalbursait
6- Kalbursait Yılanlı mezrası
7- Kalbursait Güvenli mezrası
       ihaleler 14.10.2011 tarihinde gerçekleşicektir.

4- Yine 4734 Sayılı kanunun 19. maddesine göre ilana çıkılan Sondaj çalışması ihalesi 14.10.2011 tarihinde gerçekleşicektir. Bu Köyler İse;
1-Arpakesmez
2-Bulamaçlı
3-Beşeriye
4-Tahtalıkaradut
5-Koçcağız
6-Fırkaklı
7-Yedigöz
8-Topallar
9-Aşağımadenyolu
10-Yeni Yapan Koçlar mezrası

Not  : Özel İdaremiz Yukarıda görüldüğü üzere köylerimizin içme suyu proğam proje ve beceri teknik çalışmaları geciktirmeden aksatmadan zamanında yapmaktadır. Ortaya çıkan sorunlar küresel ısınmadan kaynaklanan yer altı sularının çekilmesi kaynak suların azalması ve kuruması ekolojik dengenin bozulmasından kaynaklanmıştır.   “Kamuoyunun bilgilerine arz ederim” 
    
                     Kilis İl Özel İdaresi
                     Genel Sekreteri
                    Mehmet Ali ERYILMAZ

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2011, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568