KİAD yeni başkanını seçti...

Kilisli İşadamları Derneğinde yeni yönetim göreve başladı

KİAD yeni başkanını seçti...

Kısa adı KİAD olan Kilisli İşadamları Derneği’nde yönetim değişikliğine gidildi.
Yapılan genel kurulda başkanlığa seçilen Vakıf Şarkbay ve yönetim kurulu üyeleri yeni göreve başladı.

Yeni başkan Vakıf Şarkbay, bir önceki yönetim kuruluna yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ederek, “Amacımız derneğimizi daha etkin bir hale getirmektir. Ortak hedefler doğrultusunda ortak enerjimizi sinerjiye dönüştürerek daha faydalı işlere imza atmak istiyoruz” dedi.

KİAD’ın tamamen Kilis için çalışan müteşebbis iş adamlarından oluştuğunu ve bir gönüllüler hareketi olduğunu ifade eden Şarkbay, “Öncelikle şunu belirtmek gerekir, KİAD hiçbir kurum ve kuruluşa ya da derneğe alternatif olarak kurulmamıştır. Bizler örnek projeler hazırlayarak ekonomik ve sosyal gelişimin yanında iletişimi daha yükseklere taşımayı amaçlıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının giderek önem kazandığı ülkemizde biz de Kilis için faydalı projeler ortaya koymayı amaçlıyoruz. Sanayileşmiş toplumların ayrılmaz bir parçası haline gelen dernekler, sosyal hayatın inşasında ve bütünleşmesinde de önemli bir yere sahiptir. Yönetimde, yeni açılımların, işbirliklerinin, sorumluluk paylaşımının, şeffaflığın simgesi haline gelen dernekler; toplumda ise uzlaşmanın motoru olmaya adaydır.” diye konuştu .
Şarkbay, ayrıca dernek üyelerinin ihracatlarını artırmak için Eylül ayı içinde Türkmenistan’a, Ekim ayı içinde de Çin’e iş gezisi yapacaklarını belirtti.

Bu arada, genel kurul sonrası İhsan Bekçioğlu, Faruk Suat, Uğur Diyarbakırlı, Ali Üzümcü, Tarık Şiltelioğlu, Mahmut Ulutaş, Seyit Tazebay, Mehmet Kanar, Metin Şentiryaki ve Hasan Ayaz yönetim kuruluna seçildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568