Mehmet Ali Eryılmaz

Kilis Özel İdare Müdürlüğü yaz kış demeden çalışıyor ...49 Köyümüzün kanalizasyonu tamamlandı...

Mehmet Ali Eryılmaz

13.3.1965 Tarihinde Kilis İli Merkez Acar köyünde dünyaya geldi. İlköğrenimini Kilis İli Merkez Beşikkaya köyünde bitirdikten sonra Orta öğrenimini yapmak üzere Kilis İmam Hatip lisesine kayıt oldu. 84-85 Eğitim Öğretim döneminde İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 01.08.1985 yılında memuriyet hayatına başladı. 1990 Yılında memurluk yaptığı sırada, Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi işletme (İş İdaresi) bölümü 4 Yıllık eğitimini tamamlayarak buradan mezun oldu. 1991 yılında 223 dönem yedek subay askerlik görevini Erzurum İlinde tamamladı.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde sırasıyla Sicil Kâtibi, Veri hazırlama Kontrol işletmeni, Şef olarak, çeşitli görevlerde çalıştı. 1996 yılında Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkalığında memur tekâmül kursunu, 98 yılında da Müdürlük kursunu başarıyla tamamladı. İdareci olarak 1998 yılında Çamlıhemşin Tapu sicil Müdürlüğüne atandı. Sırasıyla Salıpazarı, Terme ve Kilis İli Tapu Sicil Müdürü olarak görev yaptı. 2005 yılının Eylül ayında Kilis İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atandı.

Genel Sekreter Mehmet Ali Eryılmaz 24 yıllık memurluk hayatının 10 yılını İdareci olarak geçirdi. Memurluk hayatı boyunca durmadan çalışarak eğitime, başarıya önem verdi. Görev yaptığı süre içerisinde gösterdiği üstün performansı sayesinde, birçok takdir belgesi ve ödüller aldı.

Evli ve 4 Çocuk babası olan Mehmet Ali Eryılmaz, yabancı dil olarak, İngilizce ve Arapça dillerini de bilmektedir.  2005 yılından bu yana Kilis İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir
Genel Sekreter Mehmet Ali ERYILMAZ, Kilis ve ilçelerinin yol ve su sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü belirterek, "Kanalizasyona ihtiyaç duyan köylerimizin kanalizasyonlarının büyük bölümünü tamamladık.49 köyümüz ile bu köylerimize ait 9 mezramızın da kanalizasyonunu yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Bu köylerimiz, Kilis merkeze bağlı Küçükkonak, Çerçili Köyü ve Alanlı Mezrası, Beşikkaya, Arpakesmez, Mısırcık, Uzunlu, Acar, Gözkaya, Kapdeğirmeni, Doğançay köyü, Alatepe, Deliosman, Musabeyli ilçesinde Kızılkent köyü, Hüseyinoğlu, Yastıca, Karbeyaz, Belentepe köyleri,. Elbeyli ilçesinde Geçerli köyü, Aşağı Beylerbeyi, Akçaçağıl, Alahan köyü ile Salhan mezrası, Erikliyayla köyü ile Solak mezrası, Kılcan, Sermincik, Yağız köy ve Eğlence Mezrası, Yenideğirmen, Beşiriye, Çıldıroba köyü ve Sarıevler mezrası, Polateli ilçesinde Polatbey, Belenözü, Bağarası, Güvenli köyü Kürtüncük mezrası ve Hüyüklü mezrası halen Musabeyli ilçesi Hasancalı köyü ile Tahtalı Karadut köylerinin kanalizasyon innşaatı devam ediyor. Tarım Reformu kapsamında kanalizasyonu yapılan köyler ise Elbeyli ilçesi Beşiriye, Eğlence, Alahan, Salhan, Uzunali, Yenideğermen, Erikliyayla, Sağlıcak, Sermincik, Kılcan Soğlak Değirmeni kanalizasyonu yapılırken. Tarım reformu kapsamında Elbeyli ilçesi Karaburun ile Turanlı köyünün kanalizasyonunun yapılması planlanıyor" dedi.

KİLİS İL ÖZEL İDARESİ KANALİZASYON YAPIM İŞİ SON DURUMLARI 

 

•Türkiye Suriye İşbirliği kapsamında Duruca ve İnanlı Köylerinin İhaleleri yapılmış olup,en kısa zamanda çalışmalara başlanacaktır.

•İller Bankasından alınan HİBE ile Süngütepe ve Büyükkonak Kanalizasyon ihaleleri yapılmış olup, en kısa zamanda çalışmalara başlanacaktır.

•Merkeze Bağlı Köylerimiz Küplüce, Çörten, Karamelik ve Polateline bağlı Yılanca,Ömercik köylerinin kanalizasyonları, Tarım Toprak Reformu tarafından yapılmaya başlanmıştır. Bu köylerimize en kıza zamanda çalışmalara başlanacaktır.


Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568