Mehmetçik dershanesi eğitim hayatına başlıyor

Geçtiğimiz yıllarda sağladığı başarılarla iyi sonuçlar elde eden Mehmetçik Dershanesi Güneydoğulu gençlere üniversite yolunda başarı için bu sene de çalışmalara başladı.

 Mehmetçik dershanesi eğitim hayatına başlıyor
         

 İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin KIZILTAŞ’ın yaptığı açıklamada 2011-2012 eğitim öğretim yılı Orta Öğretim Kurumları Seçme sınavına (OKS) hazırlanan öğrencilere yönelik ücretsiz kurs verecek olan  ``Mehmetçik Dershanesi``nin açılışı Ekrem Çetin Lisesi’nde  01.10.2011 tarihinde Cumartesi günü saat 09:00’ da düzenlenecek olan resmi törenle açılışı yapılacaktır dedi. Kızıltaş  İl  Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2. Hudut Tabur Komutanlığının görevlendirdiği vatani görevini yürütmekte olan öğretmenlik pedagojik formasyon sertifikası alan altı Asteğmen öğretmenimizle eğitim alacak değişik orta öğretim kurumlarımızda bulunan özel dershaneye gitme imkanı olmayan gelir düzeyi düşük 220 öğrencimizle Mehmetçik Dershanemiz eğitimine başlayacaktır.

02.10.2011 Pazar günü yapılacak olan seviye tespit sınavı ile öğrencilerimizin gireceği sınıflar belirlenerek cumartesi ve pazar günü olmak üzere günde 8 saat üzerinden haftada 16 saat ders göreceklerdir.
İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin KIZILTAŞ sürekli olarak kendini yenileyen ve mükemmele ulaşma arayışını sürdüren
Mehmetçik Dershanesi``nin  bu hizmetinden dolayı milli eğitim müdürlüğü olarak teşekkürlerini ifade ederek, geçen yıl Mehmetçik Dershanesinin sınavlara hazırladığı öğrencilerin  bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmiş olmaları bizleri mutlu etmiştir,  Yüce milletimizin geleceği olan gençleri iyi birer vatandaş olarak yetiştirmeye katkı sağlamak, hepimizin ulvi ve tarihi görevidir. Bu  önemli bir görevi yerine  gelmesinde  emeği geçenleri şahsım ve müdürlüğüm adına kutlarım.Diyerek ifade etmiştir.
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2011, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568