“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği“ paneli...

Nigar Gelebek Alaaddin Yavaşça Kültür Merkezinde

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği“ paneli...

Kilis Kadınlar Kalkındırma ve Geliştirme Derneği tarafından düzenlenen "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" paneli düzenlendi.

Alaeddin Yavaşca Kültür Merkezi konferans salonu`nda gerçekleştirilen panelde,Kilis Kadınları Kalkındırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Nigar Gelebek, Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından kabul edilen "Kadınlar Güçleniyor" adlı projelerinin Kilis'teki ilk AB hibesi alan proje olduğunu bildirdi.

Gelebek, yaptığı açıklamada, kendi dernekleri ve Letonya'da faaliyet gösteren Sentio Derneği ortaklığıyla hazırladıkları "Kadınlar Güçleniyor" projesinin, Sivil Toplum Diyaloğu-2 Mikro Hibe Programı kapsamında kabul edildiğini belirtti.

Projeye ilişkin finansman sözleşmesini Haziran ayında Ankara'da imzaladıklarını açıklayan Gelebek, desteklerinden dolayı Vali Yardımcısı Abdullah Ayaz ile Valilik Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi uzmanları Hüseyin Erkmen ve Erdem Mehmet Kurt'a teşekkür etti. Gelebek, şunları kaydetti:

"Letonya ile Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları arasında deneyim paylaşımı ve karşılıklı temasların güçlendirilmesi amacıyla hazırladığımız proje kapsamında, kadın odaklı çalıştaylar yapacağız, karşılıklı ziyaretlerde sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri gözlemlenecek ve hazırlanan ürünler sergilenecek. Yurtdışı ortağımızın ülkemizi ziyareti sırasında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Takımı üyesi uzmanların katılımıyla 'Toplumsal Cinsiyet ve Kadın' konulu bir panel düzenlenecek. Projemizin, ilimizde uygulanacak ilk Avrupa Birliği hibe projesi olması bizlere ayrı bir gurur vermektedir. "

Kilis Kadınlar Kalkındırma ve Geliştirme Derneği Başkanı ve Ekrem Çetin ÇATOM Müdiresi Nigar Gelebek'in bu uğraşlarına kayıtsız kalınmamalıdır... 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568