Türk Dil Bayramı Kutlu Olsun!

Kilis Valisi Yusuf Odabaş'ın kutlama mesajı

 Türk Dil Bayramı Kutlu Olsun!
Çocukluktan ölüme kadar soluduğumuz hava kadar gerçek, gezdiğimiz Uludağ kadar güzel, yüzdüğümüz Akdeniz kadar sıcak, nakış, nakış işlediğimiz İstanbul kadar tarihi, sazlarıyla atışan âşıklar kadar etkileyici, kıtlama çayla içtiğimiz Erzurum kadar tatlı, sözlerinde yudumladığımız Mevlana’nın aşkı kadar canlı, hayatın kendisi olan dilimiz “Türkçemiz”; atalarımızdan bize kalan, geleceğe taşımakla zorunlu olduğumuz en güzel mirasımızdır.
İnsan topluluklarını millet yapan ona etken olan dil, milletin birlik ve beraberliğini sağlayan en büyük unsurdur. Bizim dilimiz olan Türkçemiz de birlik ve bütünlüğümüz açısından büyük bir önem taşımaktadır. Türkçemiz geçmişle gelecek arasında büyük bir zenginliktir. Dünya üzerinde

Türk tarihinin ve kültürünün izlerini taşıyan birçok yerde bugün ortak olan dilimiz, Türkçemizi konuşuyoruz. Bu zengin birikimi oluşturmada emeği geçen Karamanoğlu Mehmet Bey gibi devlet adamlarını, Yunus Emre gibi Türk dilini yücelten şairleri, M.Kemal ATATÜRK gibi Türkçenin güzelliğini ve zenginliğini ortaya çıkaran önderleri saygıyla anıyor; herkesi Türkçemizi doğru kullanmaya, dil bilincine sahip bireyler yetiştirmeye davet ediyorum. Bu düşüncelerle Türk Dil Bayramı’ nı kutluyor, saygılar sunuyorum.      


Yusuf ODABAŞ
                                                                                                                               
        Vali
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2011, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568