Bidigago Fikrin Ustaları ile devam ediyor

Elmas Nida Baykal Alkan / İSTANBUL ABM Yayınevi’nin yaratıcı zekayı geliştiren oyunlarla dolu benzersiz çocuk kitabı Bidigago serisi üçlendi.

Bidigago Fikrin Ustaları ile devam ediyor

Eda Albayrak’ın yazdığı, aktivite dolu sorularla çocukları bir yandan akıcı ve esnek düşünmeye yönlendirirken bir yandan da yaratıcı düşünceyi ön plana çıkaran Bidigago macerası serinin üçüncü kitabı Bidigago Fikrin Ustaları ile devam ediyor. Serinin ilk kitabı olan Bidigago Bir Dünya Fikir ve serinin ikinci kitabı  Bidigago’ya Yolculuk’un ardından, bir yaş daha büyüyen Bidigago kâşifleri, bu sefer de fikrin ustaları olarak yeni maceralarıyla karşınızda!

Serinin ilk kitabı Bidigago Bir Dünya Fikir’de, Bidigago’nun bir gezegen olduğunu keşfeden Yaratıcı Düşünme dersi öğrencileri, ikinci kitap Bidigago’ya Yolculuk’ta bu gezegeninin nerede olduğunu bulmak üzere yaratıcı zekâ oyunları geliştirmiş ve uygulamışlardı. Serinin üçüncü kitabı Bidigago Fikrin Ustaları’nda ise meraklı kâşifleri yaratıcılıklarını kullanabilecekleri bir proje bekliyor. Artık yaşları daha büyük olduğundan yazma bazlı oyunlara yönelen çocuklar sene sonunda öğrendikleri yaratıcı düşünme tekniklerini, insanlığın yararı için geliştirilen bir projede kullanıyorlar.

Bidigago Fikrin Ustaları, serinin diğer kitapları gibi bir yandan çocuklara sınıfta yaşanan diyalogları akıcı bir dille anlatan bir hikâye, bir diğer yandan da yaratıcı zekâ kullanımını destekleyen oyunlarıyla dolu bir etkinlik kitabı. Çocukların farklı, özgün ve esnek düşünmelerini, hayal kurmalarını, keşif yapmalarını, araştırmalarını ve kurgu yapmalarını hedefleyen Bidigago serisi, çocuklara zeka oyunları ve şifrelerle dolu bir maceranın kapılarını açıyor.


Eda Albayrak Hakkında:

1975 yılında İstanbul’da doğan Eda Albayrak, 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede AdSchool İstanbul Reklam Tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Albayrak, TÜBİTAK’ın Yeditepe Üniversitesi tarafından yürütülen medya içerik çözümleme sistemi projesinde yer aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde medya alanında çalışmalarını sürdürdü. The University of Georgia, Torens Center for Creativity and Talent Development, The Torens Tests of Creativity Thinking Figural and Verbal Forms eğitimi aldı.

2012 yılından bu yana yaratıcı zeka alanında çalışmalarını sürdüren Albayrak, ilköğretim okullarında çocuklara yönelik yaratıcı zeka atölyeleri veriyor. Bununla birlikte çeşitli özel şirket çalışanlarına ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgi Eğitim Kültür Vakfı’nda ebeveynlere yaratıcı düşünme eğitimleri ve seminerleri veren Albayrak, Bir Müzik Efsanesi, Bidigago Bir Dünya Fikir, Bidigago’ya Yolculuk ve Bidigago Fikrin Ustaları adlı kitapların yazarı.

Kitap Adı: Bidigago Fikrin Ustaları
Yazar Adı: Eda Albayrak
Dizi Adı: Çocuk Edebiyatı Dizisi
Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar
Sayfa Sayısı: 150
Ebat: 16.5 cm x 22.0 cm
Baskı Tarihi: Eylül 2017
Etiket Fiyatı: 17,90 TL
Yayınevi: ABM Yayınevi

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568