Bilge ÖZTOPLU 21.İzmir Kitap Fuarına katılıyor

Gazetemizin köşe yazarı Bilge ÖZTOPLU 21.İzmir Kitap Fuarına katılıyor…

Bilge ÖZTOPLU 21.İzmir Kitap Fuarına katılıyor

Gazetemizin köşe yazarı Bilge ÖZTOPLU 21.İzmir Kitap Fuarına katılıyor…

22.Nisan.2016 Perşembe günü saat 17.00 – 19.00 saatleri arasında ı salon 2.de stand 315 de kitapseverlerle buluşacak.

Uluslarası İzmir Fuar Alanı ( Kültürpark )


Yazar Hakkında:

Bilge Öztoplu, yükseköğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda tamamladı. 18 Yıl Antalya, İzmir, 3 yıl Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dhabi’de olmak üzere 21 yıllık otelcilik kariyerini uluslararası zincir otellerinin Satış & Pazarlama departmanlarında Revenue Manager-Market Analist olarak tamamladı. 

Genç yaşta emekli olduktan sonra,  Transandantal Meditasyon ile hayat boyu sürecek uzun ve derin bir dinlenme sürecine girdi. Bu süreçte “Koçluğun Sanatı ve Bilimi” eğitimlerini veren Denge Merkezi’nde Profesyonel Erickson Koçluğu, NLP Practitioner ve İlişkiler koçluğu eğitimlerini tamamladı. 

Öğrenmenin sonsuz faydasının bilinciyle kendisine değer katan bilgilere, eğitimlere katılarak yoluna devam ederken ülkemizde  “Ferrarisini Satan Bilge” kitabı ile tanıdığımız, liderlik konusunda dünyanın önde gelen 10 liderlik uzmanlarından birisi olan Robin Sharma’nın LWT “Unvansız Liderler” programının Türkiye Fasilitatörlerinden biri oldu. 

İnsana, yaşama, evrene, doğaya, tüm varlıklara, her tür bilgiye olan susuzluğunun önüne henüz geçilemedi.  

Onun yaşamının tek felsefesi Şimdi ve Bu an’dır. O’na göre beş duyu organımıza ilave olarak sezgilerimizi ve vicdanımızı da eklemeliyiz. Yedi veren güller gibi kendimize dolanmış tanış sarmaşıklarımızın dallarından ne güzel kokular gelirde biz duymayız, görmeyiz, hissetmeyiz, tatmayız, koklamayız,  almayız, sormayız. 

Denge sadece ruh-beden-zihin de değildir. Bilge Öztoplu’ ya göre denge tüm insanlık ve evren ile uyumlanabilmektedir. O da iç dengededir. Uyumsa bildiğiniz ve bizden hiç ayrı olmayan yerde, sadece yürekte ve niyettedir!  Orası sözün bittiği, suskunluğun başladığı, kendimizle dansı kabul ederek müthiş uyuma izin verdiğimiz alan olan an’dır. 

Kendisi de birçoğumuz gibi bu dünyadan geçerken aynalara baka baka hamuşluktan nasibini beklemektedir…

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568