Çil Kuşu

Berk Şenöz/İSTANBUL-“Boyun eğerek sürdürülen bir yaşamda hayallere ulaşmak ne kadar mümkün olabilir?”

Çil Kuşu

İlk romanı “Begonvil Kokusu” ile geniş kitlelere ulaşan genç yazar Merve Dağlı’nın gerçek bir hikayeden esinlenerek kaleme aldığı yeni romanı “Çil Kuşu”, Pena Yayınları tarafından raflarda yerini aldı.

Kitaplarını hayallerinin peşinden giden kadınların hayatlarından esinlenerek yazan yazar, Çil Kuşu adlı romanında da kadınların  karşılaştığı baskı, şiddet ve ötekileştirmeyi ele alıyor. 

Romanda  hayalini gerçekleştirmek üzere evden kaçan Ferah’ın yolda hiç beklemediği bir rastlantı sonucunda  hayatının tepetaklak oluşunu anlatıyor.

Kitap Hakkında:
Boyun eğerek sürdürülen bir yaşamda  hayallere ulaşmak ne kadar mümkün olabilir?

‘’Ne düşünüyorum biliyor musun? Her şeyden vazgeçip gitmeyi. Senden, çocuklardan, hayattan. Kendimden. Düşünsene, açıp kollarımı atlıyorum yüksek bir yerden. Öyle hızlı düşüyorum ki rüzgâr bedenimi örten tüm kıyafetleri söküp atıyor. Çırılçıplak ve paramparça oluyorum. 
Sonra benimle beraber dünyadaki bütün kötülükler de zerrelere ayrılıp yok oluyor. 
Ne dersin? Kurtarayım mı masumları?’’

‘’Sen bir çil kuşunun avcısı olmaktan daha ileri gidemezsin!’’

Yazar Hakkında:

23 Ekim 1993 Adana doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. Altı yıl hemşirelik yaptıktan sonra 2016 yılında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Spikerlik/Sunuculuk eğitimi aldı. 2017 Mart ayında ‘’Begonvil Kokusu’’ adlı ilk romanı yayımlandı. Genç yazar şimdilerde üniversite hazırlığında ve yaşamını İstanbul’da sürdürüyor. 

Pena Yayınları Hakkında
Pena Yayınları, hem gündemdeki en büyük yazarların kitaplarını Türkçe olarak yayınlayarak bir okuma ziyafeti sunmayı ve okuru geliştirmeyi hem de dünyanın en iyi yazar ve çizerlerinin çalışmalarını çocuklarla paylaşarak, onların hayal gücünü beslemeyi hedeflemektedir. Türk dilinin ulaştığı bütün coğrafyalarda, farklı kültürlerden yazar ve çizerlerin kendilerini ifade edebildiği renkli ve güvenli bir ortam yaratmak için çabalıyoruz. Çalışanlarımızın girişimciliği ve yaratıcılığı en önemli parçamız olurken yayınevimizin sürekli yeni teknolojilere ayak uydurması bizi okurlarımıza daha da yakınlaştırmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 07:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568