“Doğruluk mu? Cesaret mi?”

Berk Şenöz-İSTANBUL-Claire ve Sef adında lise çağlarında iki gencin; aşk, heyecan ve duygu dolu, cesaret gerektiren hikayelerini anlatan kitap, “Doğruluk mu? Cesaret mi?” Pena Yayınları tarafından yayınlandı.

“Doğruluk mu? Cesaret mi?”

Yazar Non Pratt’in Pena Yayınları’nda çıkan romanı, lise öğrencisi olan Sef ve Claire’nin, Doğruluk Kızı ve Cesaret Erkeği olarak tanımladıkları karakterleri ile sosyal medyadan insanlara yaptıkları cesaret gerektiren, heyecan verici meydan okumalarını anlatıyor. 

Kardeşinin yaşadığı kaza sonucunda bakım masraflarını karşılayabilmek adına okul arkadaşı Claire ile sosyal medyada bağış toplama kampanyası düzenleyen “Cesaretlik Erkeği” Sef, dikkatin merkezi olmaktan hoşlanmayan “Doğruluk Kızı” Claire birbirlerinden hoşlandıklarından haberleri yoktur. Beraber başlattıkları kampanya süresince yakınlaşmaları, sonu tahmin edilemeyecek noktaya varır. 

Türkiye’de de çok yaygın olan “Doğruluk mu? Cesaretlik mi?” oyunu üzerine kurgulanan kitap, ana karakterleri Claire ve Sef’in perspektifinden ayrı ayrı anlatılıyor. Okurken gençlerin heyecan duyacağı bu roman Pena Yayınları etiketi ile raflarda yerini aldı.

Kitap Hakkında:
Âşık olduğunuzda risk almaya her zaman değerdir. Her şeyinizi riske alırsanız kaybedecek neyiniz kalır ki?

“Zekice, merak uyandırıcı ve elden bırakması zor bir kitap.”
 Guardian
“Komik ve hayat dolu.”
Metro
“Doğruluk mu? Cesaret mi? kalpte iz bırakan bir roman. Elimden bırakamadım.”
muchlovedbooks.blogspot.co.uk

Yazar Hakkında:

Non Pratt
Teesside’da doğan ve şimdi Londra’da yaşayan Non Pratt kariyerine Usborne’da aktivite kitapları üzerinde çalışarak başlamış, daha sonra Catnip Yayınları’nda editor olmuştur. İlk kitabı Trouble romanıyla YA Book Prize için finale kalan yazar Carnegie Medal için aday gösterilmiştir. İkinci romanı Remix’ten sonra Doğruluk mu? Cesaret mi? romanını yazan Non Pratt hakkında daha fazla bilgi edinmek için onu twitter’da @NonPratt adresinden takip edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568