Erhan Tunçay'ın yeni kitabı "Fark Yaratan Liderlik"

S.Kranda Kapucuoğlu - Erhan Tunçay, "Fark Yaratan Liderlik" adlı bu ilk kitabında güçlü lider olmanın özelliklerine dikkat çekiyor.

Erhan Tunçay'ın yeni kitabı "Fark Yaratan Liderlik"

Fark Yaratan Liderlik
Yazar: Erhan Tuncay
Yayınevi: Yazardan Direkt
Sayfa Sayısı: 164
Fiyat: 20 TL
ISBN: 978-605-9385-44-2

Tanıtım Yazısı
Profesyonel yaşamı boyunca Türkiye’nin en büyük kurumlarında üst düzey yöneticilik yapan ve kurduğu ekipleriyle çok önemli işlere imza atan Erhan Tunçay, 30 yıl boyunca edindiği liderlik deneyimini şimdi geleceğin lider adaylarıyla paylaşıyor.

Yazardan Direkt etiketiyle çıkan Fark Yaratan Liderlik, iki bölüm başlığından oluşuyor. Liderin sahip olduğu Karizma, Vizyon, Güven,  Sıra Dışı Düşünmek, Kalplere Dokunmak, Tutku ve Adaletli Olmak gibi kişilik özellikleri üzerinden mercek altına alan yazar, profeyonel özellikler açısından da Güçlü Ekip Kurmak, Hedeflerle Çalışmak / Zamanlama / Zaman Yönetimi, Danışmak, Risk Alma, Çözüm Odaklılık, Sorumluluk ve İş Ahlakına Sahip Olmak gibi başlıklar ile okuyucuyu aydınlatıyor.
Kitapta kendi profesyonel deneyimlerini de okurlarla paylaşan Erhan Tunçay, Fark Yaratan Liderlik adlı bu ilk kitabında Güçlü Lider olmanın özelliklerine dikkat çekerek okuyucularını yüreklendiriyor.

Arka Kapaktan…

Lider doğulur mu, yoksa lider olunur mu?
Kariyeri boyunca Garanti Bankası başta olmak üzere Türkiye’nin öncü kuruluşlarında lider yöneticilik yapan ve alanında marka profesyonellerle birlikte çalışan Erhan Tunçay, kitapta bu sorunun cevabını veriyor: “Liderlik potansiyeline sahip herkes lider olabilir!”

Bir liderin sahip olması gereken kişilik özellikleri, yetenekler ve çalışma sistemleri üzerine denenmiş yöntemler ve ikna edici yaklaşımlarla dolu bu kitap yıllar içinde edinilmiş bir hazineyi cömertçe paylaşıyor ve kesinlikle ilham veriyor.

Akın Öngör’ün Önsözüyle… 
Güçlü ve iyi liderliğin müthiş gücüne inanırım. İyi liderler kurumları, toplumu, ülkeleri... dünyayı değiştirebilirler. Kötüsü felaketlere yol açabilir. Günümüzde iyi lider eksikliğini ülkemizde ve dünyada o kadar hissediyoruz ki sürekli iyi liderler çıkmasını arzu ediyoruz. Umudumuzu yeni yönetici nesillerin, gençlerin iyi lider olarak yetişmelerine bağlamış haldeyiz. Gençlerin iyi lider olabilmelerine katkıda bulunmak, onlara koçluk, mentorluk yapmak ise bizim kuşaklar için bir görev olmalı.
Erhan Tunçay’ın yazdığı bu kitap liderlik konusunda kaleme alınmış çok güzel bir örnek. Konuya gerçek çalışma yaşamı deneyimlerinden süzülmüş bilgiler ve izlenimlerle yaklaşmış...bu da kitabın etkisini ve değerini arttırmış. En önemli başlıkları başarılı çalışma hayatından örnekler ile çok kolay anlaşılabilir bir dil ile anlatmış.
Koçlar ve mentorlar için de çokl güzel bir kılavuz niteliğini taşıyor. Bu kitaptan çok yararlanılacağını umuyorum.


ERHAN TUNÇAY HAKKINDA
1961 doğumlu Erhan Tunçay, Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1988-1999 yılları arasında Garanti Bankası Genel Müdürlüğünde Pazarlama, Muhabir İlişkiler ve Kurumsal Krediler Birim Müdürlükleri görevlerinde bulundu. Garanti Bankası Aktif-Pasif Komitesi Üyeliği yaptı. Garanti Bankası Moskova Temsilciliği görevini yürüttü.

1999-2004 yılları arasında Garanti Sigorta ve Garanti Hayat/Emeklilik şirketlerinin ortak Genel Müdürlüğünü yaptı. Her iki şirketin yeniden yapılanması, organizasyon ve süreçlerin yeniden düzenlenmesi, yeni ürünler ve stratejilerin oluşturulması ve bilgi işlem alt yapısının geliştirilmesi ve Garanti Bankası ile etkin banka sigortacılığı uygulamalarının yerleştirilmesi konularında liderlik yaptı.

Genel Müdürlük yaptığı süre içinde Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2005-2013 yılları arasında Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği’nin Genel Sekreterlik görevini yürüttü. Sigorta Sektörünün Hükümet, Bürokrasi, kamu otoritesi, sektördeki tüm paydaşlar ve yurt dışı ile olan ilişkilerini yönetti. Avrupa Sigorta Birliği’nin İcra Komitesi Üyeliği görevinde bulundu.

Genel Sekreterlik Görevi süresince DASK YK Bşk. Yrd, T.Loydu Vakfı YK Bşk. Yrd. Tarım Havuz Kurulu (Tarsim ) YK Üyeliği, Güvence Hesabı YK Bşk Yrd, Sigorta Bilgi Merkezi, Sigortacılık Eğitim Merkezi, Sigorta Tahkim Kurulu, Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu, Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı, Türkiye Kalite Derneği (KALDER ) Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerinde bulundu.

15 yılı üst düzey yönetici ve 25 yıla yakın profesyonel çalışma hayatı süresince etkin yöneticilik, liderlik, satış pazarlama teknikleri, iletişim, risk analizi, bilanço yönetimi, etkili sunum, performans yönetimi konularında eğitimler aldı.

Genel Müdür ve Genel Sekreterlik görevleri sırasında konferans, seminer ve birçok toplantıda konuşmacı ve oturum başkanlıklarında bulundu.

Profesyonel Yönetici Koçluğu eğitimlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 06:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568