Figen Gündüz Letaconnoux Kitapları Amazon’da

Serda Kranda Kapucuoğlu/İSTANBUL-Türkçe edisyonunun Türkiye’de satışa sunulduğu iki kitaplık bu seri, İngilizce olarak daAmazon’da yer alıyor.

Figen Gündüz Letaconnoux Kitapları Amazon’da

Uzun yıllar boyunca Angola, Kenya ve Etiyopya gibi Afrika şehirlerinde yaşayan Figen Gündüz Letaconnoux’nun orada anlatılan hikayelerden yola çıkarak kaleme aldığı Jambo Rafiki ve Karibu Rafiki adlı çocuk kitapları Yazardan Direkt etiketiyle Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

Türkçe edisyonunun Türkiye’de satışa sunulduğu iki kitaplık bu seri, İngilizce olarak daAmazon’da yer alıyor.

Kitaplar çocuklar için uçsuz bucaksız Afrika kıtasında yaşayan sevimli hayvanların birbirleriyle uyum içinde sürdürdükleri yaşamlarından hikayeler anlatıyor. Afrika’nın kendine özgü doğası ve yaşamı dikkate alındığında, nesilden nesile aktarılan anonim hikayeler kadar sıcak bir temas kuran bu hikayelerde Zürafa'nın uzun bir boyna ve bacaklara nasıl sahip olduğu, Leopar'ın kürkündeki o göz alıcı benekleri, Düğmeli Domuz'un Zürafa ile dostluğu, Zebra'nın gece gündüz giydiği siyah beyaz çizgili pijaması, kahveyi ilk keşfeden çoban Kaldi'nin keçilerinin neden neşe içinde dans ettikleri,

Afrika'nın en büyük, en ulu ağacı olan Baobab'ın meziyetleri, Babunların yaramazlıkları ve Öküz Başlı Antilop ile Zebra'nın göç hikayesi gibi temalar çocukların renkli hayal dünyalarına uygun neşeli bir üslupla anlatılıyor.

Çocukların Afrika'nın eşsiz doğasını, hayvanlar alemini ve hayvanların fiziksel özelliklerini öğreneceği, onların dostluk öykülerine şahit olacağı, renkli çizimlerle dolu Jambo Rafiki ve Karibu Rafiki’de, yazarın çektiği gerçek fotoğraflar ve boyama sayfaları da yer alıyor. 

Kitap içindeki illüstrasyonların tamamı Yazardan Direkt tasarım ekibinin imzasını taşıyor. Amerika için özel olarak hazırlanan sesli kitap versiyonundaki tüm üretim ve organizasyonlar yine Yazardan Direkt tarafından gerçekleştirildi. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan kitaplar, hem baskılı, hem e-kitap hem de sesli kitap olarak okurla buluşuyor.   

Kitaplar, bir Türk yazarın eseri olarak yurt dışındaki okurlara da ulaşabilmesiyle, Türkiye yayıncılık hayatı açısından büyük önem taşıyor. 

Türkçe ve İngilizce basılı ve e-kitap: www.heryerdekitap.com

İngilizce basılı, e-kitap, sesli e-kitap ve sesli kitap: www.amazon.com

Jambo Rafiki ve Karibu Rafiki Künye

Yazan ve derleyen: Figen Gündüz Letaconnoux

Resimleyen: Victoria Johnson

Fotoğraflar: Figen Gündüz Letaconnoux

Editör: Seval Sert Er

Yayınevi: Yazardan Direkt

Figen Gündüz Letaconnoux Hakkında:

1965 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi eğitimi aldı. Uzun yıllar süren profesyonel iş hayatında Roche ve Coca-Cola gibi şirketlerde yönetici pozisyonunda çalıştı. Beyoğlu Fotoğrafevi’nde fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş’dan fotoğrafçılık üzerine eğitim aldı. 2006 yılında başlayan Afrika macerası boyunca Angola’nın başşehri Luanda, Kenya’nın başkenti Nairobi’de ve Etiyopya gibi ülkelerde yaşadı. Atlas Çocuk Dergisi’nde yazan ve bunun dışında çeşitli gazete ve dergilerde fotoğraflarını da paylaştığı gezi yazıları kaleme alan yazar gezi, fotoğraf ve yazı dışında kendi atölyesinde Afrika’da öğrendiği bir baskı tekniği olan ağaç baskı çalışmalarımı sürdürüyor.

Kitaplar:

1. Ekim 2013 – Yaşamımdan Süzülen Afrika / Siyah İnci Yayınları

2. Nisan 2016 – İnsanlığın Beşiğine Yolculuk / Oğlak Yayınları

3. Mayıs 2016 – Jambo Rafiki / Yazardan Direkt Yayınları

4. Mayıs 2016 – Karibu Rafiki / Yazardan Direkt Yayınları

3. Mayıs 2017 – Afrika’nın Kavşağı Tanzanya-Zanzibar / Oğlak Yayınları

17.Kasım.2017- Fas’ın Altın İksiri Argan /Oğlak Yayınları

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 16:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Figen Gündüz Letaconnoux
Figen Gündüz Letaconnoux - 2 ay Önce

Sayın Serda Kranda Kapucuoğlu paylaşımınız için çok teşekkürler...

SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568