Geleceğini merak eden çocukların başucu kitabı!

TUDEM/İZMİR- Olivier de Solminihacın yazdığı Neye Benzer Gelecek, küçük okurlara yol gösterecek kısa bir roman.

Geleceğini merak eden çocukların başucu kitabı!

8 yaş ve üzeri kitapseverlerin ilk okuma kütüphanelerini zenginleştirecek olan Olivier de Solminihac imzalı Neye Benzer Gelecek, Tudem Edebiyat etiketiyle yayımlandı. Junko Nakamura’nın özgün resimleriyle renklenen Neye Benzer Gelecek, çocukları soru sormaya, düşünmeye ve farklı görüşleri dinleyip kendi yolunu çizmeye cesaretlendiriyor.

Kitap, “Ben kimim?”, “Geleceğim nasıl olacak?” gibi sorular üzerine düşünen Lukas adındaki küçük bir kurdun kendini keşif serüvenini anlatıyor. Lukas, 8. yaş gününü kutlayan meraklı bir kurttur. Doğum günü partisinin akşamında aklına, kim olduğu ve geleceğinin nasıl olacağına dair çeşitli sorular takılır. Sorular üzerine düşünüp dururken ormanda kısa bir yürüyüşe çıkar. Yol boyunca astrolog bir kuzu, toplumbilimci bir tilki ve bir grup kötümser baykuşla karşılaşır. Kafasındaki soruları onlarla paylaşıp karşılığında bambaşka yanıtlar alan Lukas’ın aklı iyice karışır. Aniden karşısında beliren bir köstebek, çok geçmeden Lukas’ın gerçekleri keşfetmesini sağlar. Aslında hiç kimse geleceği göremez. Kim bilir yarın ne olacak? Kim bilir bugün ne olacak?

Çocukların düşünsel gelişimlerine katkı sağlayacak felsefi bir öykü anlatan Neye Benzer Gelecek, geleceğin kişinin kendi emekleriyle ve kararlarıyla şekillenecek bembeyaz bir sayfa olduğunu anımsatıyor.

“Okumaya yeni başlayanlar için özel bir kitapla karşı karşıyayız. Çünkü yazar, öyküden çok felsefi bir sorgulamadan yola çıkmaya karar vermiş.” Les Pages Qui Tournent

Künye 
Neye Benzer Gelecek
Roman, 8 yaş ve üzeri
Tudem Yayınları

Yazan: Olivier de Solminihac
Resimleyen: Junko Nakamura
Türkçeleştiren: Damla Kellecioğlu
Fiyat: 13,00 TL
Etiketler: Gelecek, büyümek, sorgulamak, merak, kendine inanmak, farklı görüşler
Baskı Detayları: 48 sayfa, 1. hamur kâğıt, resimli, karton kapak, 13,5x19,5 cm

Yazar Hakkında
Olivier de Solminihac, 1976’da Lille’de doğdu. Metinlerindeki şiirsel ve müzikal ritimler aracılığıyla, çocuk yazınına yeni bir soluk getirdi. Çocuklara layık kitap yazabilmek için, sürekli yollara düşüyor. Yollarda her şeyin yabancı ve şaşırtıcı olması ona esin veriyor. Le chevalier d’eau ve Le peuple doudou gibi sevilen çocuk romanlarının yanı sıra yetişkinlere yönelik romanları ve bir şiir kitabı da var. Yaşamını Fransa’nın kuzeyinde, Dunkerque’te sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568