Kafekültür’den 2017’de yeni bir dizi heyecanı: KELİMELER

"Hiçbir şey bir kitaptan daha önemli görünmüyordu bana. Kitaplığı, bir tapınak olarak görüyordum."

Kafekültür’den 2017’de yeni bir dizi heyecanı: KELİMELER

Jean-Paul Sartre, Sözcükler

Hem felsefe hem de edebiyat okurlarının hem popüler hem ağır tercihlerinden olan Jean-Paul Sartre’ın SÖZCÜKLER romanını bilmeyenimiz yoktur.

Yazarın çocukluk döneminde kitaplarının hayatında nasıl belirlediğini kendine özgü üslupla anlattığı bu kitap Kafekültür Yayıncılık’ın 6. Resmi kuruluş yılına girdiği 2017 yılı başında yeni bir diziye ilham veriyor: KELİMELER.


Dizi yayınevinin hem son beş yıldır yayımladığı sosyalbilim, tarih, felsefe ve sanat kitaplarının yeni düzenlemeleri hem de yayın havuzunda bulunan ve basılmayı bekleyen kitapları bu yeni ve heyecan verici kitap kervanına dahil edilmeleriyle ana eksenini yaratıyor. Hiç kuşkusuz edebiyatdışı kitaplar dünyasının çoğunlukla Türk yazar ve araştırmacıların imzasını taşıyan yeni ve güncel konuları da KELİMELER dizisinin yeni ve çağdaş bireyler olarak kitapseverlerin beğenisine yazar Halil Gökhan’ın editörlüğünde sunulacak. KELİMELER yılda ortalama 25 yeni kitaba hayat verecek. Hem akademik hem güncel ve gündem takibinin en iyi yapan okurların aradıkları bütün bilgiden yoruma uzanan okuma yolcuklarını bu dizide bulabilecekler.


Bunların yanı sıra dizi her türde yazarın, araştırmacı ve akademisyenin ilgisine, katılımına açık.


Diziyi geliştirmek isteyenlerin iletişim@kafekultur.com adresinden dizi editörüyle her zaman temas kurmaları mümkün olacak. 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568