Kırık Kalp Tamircisi çıktı

Naif Karabatak - Ayşe Demirel Uyandı’nın ilk şiir kitabı olan Kırık Kalp Tamircisi, Granada yayınlarından çıktı.

Kırık Kalp Tamircisi çıktı

Edebiyat Öğretmeni Ayşe Demirel Uyandı’nın ilk şiir kitabı16 Nisan’dan itibaren tüm seçkin kitapçılarda ve online kitap satış sitelerinde.

Aslen Yozgatlı olan Şair-Yazar Ayşe Demirel Uyandı

 1984 yılında Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde dünyaya geldi. Liseyi Yozgat’ın Saraykent ilçesinde, lisansını ise Adıyaman’da, Malatya İnönü Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.

Uyandı, Yozgat, Adıyaman ve Şanlıurfa’da birçok özel eğitim kurumunda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı, bu görevine halen devam ediyor.

Evli ve bir çocuk annesi olan Uyandı, hayatın tüm çirkinliğine, gerçekliğine ve ciddiyetine karşı direnmek, hayale sığınmak, başka alemler keşfetmek istediği için şiire yöneldiğini söylüyor. Şiirin bu konuda kendisine yardımcı olduğunu, şiirin hayatla başa çıkma biçimi olduğuna inanıyor. Şiir yazmasaydı, bu dünyanın güzelliklerini görebileceği pencerelerinin kör olacağını düşünüyor. Uyandı, bu şiirlerle yüreklere dokunabilirse mutlu olacağını da söylüyor.

Granada Yayınlarının 50’inci yayını olarak çıkan ‘Kırık Kalp Tamircisi’nin Genel yayın Yönetmenliğini Oğuz Karaman üstlenirken, Kapak ve iç tasarımıyla editörlüğünü Gazeteci-Yazar Naif Karabatak yapmış.

100 sayfadan oluşan kitapta, şairin bugüne kadar kaleme aldığı 86 şiire yer verilmiş. Kırık Kalp Tamircisi, seçkin kitapçılarda ve kitapyurdu.com, BKM Kitap, kidega, kibo.. gibi kitap satış sitelerinden temin edilebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568