“Kitapcan Cezaevi Yazar Sohbeti” başladı

Ferda Kervan / İSTANBUL - “Okuyan Türkiye için "Herkese Her Yerde Kitap” sloganı ile kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine kitap ulaştırmak için çalışmalar hızla devam ediyor...

“Kitapcan Cezaevi Yazar Sohbeti” başladı

 "Herkese Kitap Vakfı", şimdi de cezaevlerinde bulunan tutuklular kitap okusun diye “Kitapcan Cezaevi Yazar Sohbeti” projesi başlattı.

İlki Bakırköy Kadın Cezaevinde yazar Azra Kohen ile başlayan proje şimdi de yazar Aret Vartanyan ile Üsküdar Paşakapısı cezaevinde devam ediyor.

“Kitapcan Cezaevi Yazar Sohbeti” projesi kapsamında sohbete katılacak yazarın kitapları önceden cezaevine gönderiliyor. Tutukluların kitapları önceden okuması sağlanıyor. Sohbet sırasında tutuklular okudukları kitaplardan akıllarına takılan soruları yazara soruyor. 

Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver “Cezaevlerindeki tutuklular kitap okusun diye şimdiye kadar cezaevi kütüphanelerine yaklaşık 46 bin kitap gönderdik. 

Göndermeye devam ediyoruz. Her kitap onlar için yeni bir pencere açıyor. “Bir Kitap, Bir Nefes” sloganı ile başlattığımız bu projemiz cezaevindeki tutuklulara bir nefes oluyor. Onlara sohbet için götürdüğümüz yazarlara büyük ilgi gösteriyorlar. Gelin el ele verelim. Herkese her yerde kitap okutalım” dedi.

Üsküdar Paşakapısı cezaevinde 08 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14:00 de başlayacak yazar Aret Vartanyan sohbetine cezaevindeki tüm tutuklu ve hükümlüler davet edildi.  

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568