Raşel Meşeri,: Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları

Tudem Yayıncılık/İZMİR-Raşel Meseri’nin, bilimle felsefe, hayvanlar dünyasıyla insanlar âlemi, çocuklarla yetişkinler arasında mekik dokuyan, politikayla büyüme sanatını iç içe geçiren çarpıcı bir romanı Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları, okurlarıyla buluştu.

Raşel Meşeri,: Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları

Yazar Raşel Meşeri’nin Delidolu Yayınları etiketiyle yayımlanan romanı Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları, dünyanın ve belki de kendi hayatının kurtuluşunu arayan genç bir kadının, her şeyini feda ederek atıldığı gerçeküstü bir yol serüvenini konu ediniyor.

Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları, kitapseverleri fantastik unsurlarla bezeli, fizik kurallarını bazen ciddiye alan bazen de onlarla dalga geçen, gerçeküstü bir yolculuğa çıkarıyor. Yazar Raşel Meseri, oyuncu cümleleriyle, insanı kendi gerçeğinin peşine düşürüyor.

Genç bir kadın, evinden ayrılarak kendini yollara vurur. Tüm benliğini, çıktığı bu yolculuğa adayan gözü pek kadının tek bir amacı vardır: Köpekbalıklarının kayıp şarkılarını bulmak ve sahiplerine iade etmek. Böylece, insanlığın tüm sırrını da içinde barındıran o şarkıların, iktidar sahiplerinin eline geçmesini engelleyecek ve insanlığı kurtaracaktır. Ancak hedefine ulaşması hiç de kolay olmayacaktır...

Ergenlikle başlayan “kendini tanıma” sürecinin, ölene kadar asla sonlanmayacağını vurgulayan roman, gençlerden yetişkinlere uzanan geniş bir okur yelpazesine sesleniyor.

"Çağımızın ruhu işte böyleydi! Sistemin sürdürülebilirliğinin mantığı çok basitti! Gücü elinde tutmayanlarda tutuyorlarmış hissi yaratmak, o gücü istediklerindeyse sopayı göstermek!"

Künye

Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları
Roman, Yetişkin, Genç Yetişkin 
Delidolu Yayınları

Yazan: Raşel Meseri 
Fiyat: 24,00 TL
Etiketler: Doğum, yaşam, ölüm, ergenlik, yetişkinlik, kahraman, antikahraman, gerçeküstücülük
Baskı Detayları: 276 sayfa, holmen, karton kapak, 13,5x19,5 cm 

Yazar Hakkında
İzmir doğumlu Raşel Meseri, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV bölümünü bitirdi. Çeşitli belgeseller ve kısa filmler çekti. “Can’lı ve Işıltı’lı Maceralar” isimli çocuk kitapları serisinin altı kitabı yayımlandı (Enerji İmparatorluğu, Yumurtanın Sırrı, Dikkat Hayalleriniz Çalınabilir, Kâğıtların Çığlığı, Kayıp Kukla, Yeryüzü Okulu). Türkiye’de üç, Hollanda’da iki dilli basılan, Pen Parkta isimli bir “direniş masalı” bulunmaktadır ve Türkiye’de Yahudi Olmak: Bir Deneyim Sözlüğü kitabının editörlerinden biridir. Tiyatro oyunları, öykü ve çocuk kitapları yazmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568