Rengigül Ural’dan Bir Aşk Masalı

Nuray Koç - Rengigül Ural’ın ikinci kitabı “Nisan Prens” Re Books Arts Yayınevi’nden e-kitap olarak okurlarla buluştu.

Rengigül Ural’dan Bir Aşk Masalı

Savaşların, sürgünlerin, depremlerin içinde bir hayat yaşayan annesinin babaannesi Rengigül Hanım ve ailenin büyüklerinin anlattığı hikayeleriyle büyüyen Rengigül Ural, “Nisan Prens” kitabını bu hikayelerden esinlenerek hazırladı. 

“Nisan Prens”, İstanbul Büyükada’da yaşanmış bir aşk hikayesinin kurgulanmış masalı olarak okuyucularla buluşuyor. Sevgili dili ile kaleme alınan kitapta Ural, Nisan Prens ve Deniz Lalesi Prenses’in hikayesine yer veriyor. Kitapta “İnsan Prens” olarak nitelendirilen Nisan Prens ve eşinin dünyadaki tüm adalarda sevgi ve barışı el ele vererek başarmaya söz verdiklerine değiniliyor. 

110 sayfa olan kitapta 52 özgün çizim bulunuyor. 

DR: http://www.dr.com.tr/search?q=2789788612497

İDEFİX: http://www.idefix.com/search?q=2789788612497


Rengigül Ural Hakkında 
1979 yılında Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü’nden mezun oldu. “II. Uluslararası Balkan Flora ve Vejetasyonu Sorunları Sempozyumu” ve “Turizmin Tarihçesi” tez konularıdır. 

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler, Tanıtım  ve Dokümantasyon Bölümü’nde Müdür Yardımcısı, İstanbul Üniversitesi Bülteni Yazı İşleri Müdürü olarak çalışma hayatına başladı. 1981 yılında dünyada kutlanması UNESCO tarafından ilan edilen “Atatürk’ün Doğumunun 100. Yılı” nedeniyle Roma’da gerçekleşen “Türk Haftası”: ”Atatürk: Tradizione e Cultura”da T.C. Başbakanlık onayıyla Ord. Prof. Dr. Anna Masala ile koordinatörlüğü üstlendi. 1984 yılından itibaren özel sektörde çalışma hayatına devam ederken, “Sanat Envanter”lerinin ilklerini oluşturdu.  Eşi Ersin Ural’dan “Fotoğraf Okumaları”nı öğrendi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Prof. Dr. Murat Gülsoy’dan “Yaratıcı Yazarlık” eğitimi aldı. Hocası Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal ile başladığı çizimlerine, babası Prof. Dr. Faik Yaltırık’ın botanik bilgisi ve ağaç sevgisiyle devam etmektedir. “Rengigül” ve “Nisan Prens” adında iki kitabı bulunmaktadır. 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 06:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meltem
Meltem - 3 ay Önce

Aynı zamanda çok mutevazi bir kişiliğe sahip olup çok nadir rastlanabilecek değerli bir insandır.. Başarılarının devamını diler tebrik ederim..

SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568