Yaşamın kıyısında gezinen "kadın" öyküleri

TUDEM - Yazar Handan Gökçek’in 21 öykü ve bir tiyatro oyununun yer aldığı yeni kitabı Katre, Delidolu Yayınları etiketiyle yayımlandı

Yaşamın kıyısında gezinen "kadın" öyküleri

 Toplum tarafından “ötekileştirilen” kadınların hayatlarından kesitler sunan Katre, şaşırtıcı sonları ve metinler arası göndermeleriyle okurları farklı deneyimlerin sınırında gezdiriyor.
 
Ağırlıklı olarak kadın hikâyelerine yer veren Katre, fiziksel ve ruhsal şiddet, baskı, çocukluk travmaları, öteki olma durumu gibi güncel sosyal sorunlar üzerinde duruyor.

Kâh bez bir bebeği konuşturan kâh albino dünyalarımıza giren Handan Gökçek, Katre ile sevgisizlikten yitip gitmekte olan kadınlara cesaret ve umut aşılıyor.

“Gözlerim düğüm benim, ağzım da. Çok oldu unutalı sesimi. Pencereme konan kuşlar bile fısıldıyor yalnızca. Konuşmak yasak burada. Ben yasakladım. Burada kimse inanmıyor masallara. Masallara inanmayanlar bana nasıl inanacaklar ki? Sustum, gözlerim düğüm benim, ağzım da…”

Katre
Öykü, Yetişkin
Delidolu Yayınları

Yazan: Handan Gökçek
Fiyat: 16,00 TL
Etiketler: Sevgisizlik, yalnızlaşma, aile içi şiddet
Baskı Detayları: 152 sayfa, holmen, karton kapak, 13,5x19,5 cm

Tudem

Yazar Hakkında

Handan Gökçek, yazın hayatına Bahçe, Bir Bilet Gidiş-Dönüş, Kum, Ardıçkuşu, Ünlem, Kül, Varlık, İzmir Kültür Edebiyat gibi dergilerde yayımlanan öyküleriyle başladı. İlk öykü kitabı Düş Hırsızı 2002’de yayımlandı. Bunu 2008’de yine bir öykü kitabı olan Sır Dökümü takip etti. 2010 yılında 1924 mübadelesini anlattığı ilk romanı Ah Mana Mu yayımlandı. 2014’te Elenika, 2017 yılında Ve Yokmuş adlı romanları yayımlandı. BEBEK-ler adlı tiyatro oyunu Tolga Yeter tarafından 2011’de İstanbul’da sahnelendi. Yazarın ayrıca Gökyüzü Perileri ve Yeryüzü Çocukları, Piri Reis, Minik Yağmur Damlasının Maceraları ve Charlie adlı çocuk kitapları vardır.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 08:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568