Yazarımızın kitabı Türkiye’de 5. baskıyı yaptı

Yazarımızın kitabı Türkiye’de 5. baskıyı yaptı

Köşe yazarımız Gazeteci-yazar Hasan Çakmak’ın Gözlerimden Kalbime Süzülen DAMLACIKLAR isimli kitabı Türkiye’de 5. baskıyı yaptı.

Kısa bir süre önce İstanbul Sıfırdan Yayınları tarafından 4. baskı yapılan kitabın piyasadan tükenmesi nedeniyle nisan ayının ilk haftası DAMLACIKLAR’ın 5. baskısı yapıldı.

5. Baskı için “Sahil Kitap” yayınevi ile anlaşma imzalayan yazar Hasan Çakmak, kitabının bu kadar kısa bir sürede tükenmiş olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Sahil Kitap” evi ile 5. baskı için yapılan sözleşme kapsamında ilk imza günü Türkiye’nin başkenti Ankara’da yapıldı.

DAMLACIKLAR’ın  5. baskısı için yoğun bir program hazırlandığını ifade eden “Sahil Kitap” yetkilileri 15 Şubat’ta 4. baskısı yapılan kitabın süratle piyasadan tükenmesi nedeniyle 5. baskıyı yaptıklarını ve yeni baskıdan da oldukça umutlu olduklarını belirtti.

Hasan Çakmak’ın kaleme aldığı Gözlerimden Kalbime Süzülen DAMLACIKLAR kitabı Kıbrıs’ı ve Kıbrıs kültürünü anlatan 55 deneme yazısından oluşuyor.

DAMLACIKLAR’ın yeni baskısının iç sayfa tasarımlarını Samet Uzun ve Jane Baena yaparken, kapak tasarımı ve kapak fotoğrafı Yalkın Hamitoğlu’na ait.

Genel Yayın Yönetmenliğini Gonca Aydemir’in yaptığı kitabın arka kapağında kitabın içeriğini anlatan kısa bilgiler yanında yazarın son bir yılda almış olduğu ödüllerin birkaçının fotoğrafı yer alıyor.

Gazeteci-yazar Hasan Çakmak, kasım ayında İzmir Ege Ödülleri’nde, aralık ayında İstanbul Anadolu Ödülleri’nde ve ocak ayında da Ankara Engelsiz Sanat Ödülleri’nde, jüri heyeti tarafından ödüle layık görülmüştü. 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2016, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568