30 Yılda 20 tesis: Maşallah

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Batı Anadolu Grubu bünyesindeki Batıbeton, sektördeki 30. yılında Akhisar Beton Tesisi’ni hizmete açtı.

30 Yılda 20 tesis: Maşallah

Hazır beton sektörünün güçlü şirketlerinden Batıbeton, 2016 yılında yatırımlarına hız vererek açtığı tesislerle büyümeye devam ediyor.

Törende açılış konuşması yapan Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal Manisa’da açılan 3. tesis ile Akhisar’ın gelişimine katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade ettiği konuşmasında:

“1986 yılında artan beton ihtiyacını karşılamak ve hazır beton bilincini yaymak amacıyla sektöre girerek, hızla çalışmalarımıza başladık. Yatırım hedeflerimiz kapsamında hizmete açtığımız Manisa’daki 90 m3/saat kapasiteye sahip 3. tesisimiz Gölmarmara’dan Kırkağaç’a, Saruhanlı’dan Sındırgı sınırına kadar, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak. Batıbeton; İzmir, Manisa Aydın, Balıkesir ve Denizli ili ve ilçelerindeki toplamda 20’ye ulaşan hazır beton tesisiyle üretim yaparak bölge ekonomisine ve istihdama önemli katkı sağlıyor” dedi.

 
Hazır beton üretimine başladığı ilk günden itibaren kendini yenileyen, güncel teknolojiyi takip eden Batıbeton, ürün ve hizmet kalitesini ön planda tutuyor. Konuşmasında müşteri memnuniyetinin önemine dikkat çeken Ünal: “Çevreye karşı duyarlılığımız hayata geçirebilmek üzere, tüm çalışanlarımıza iç ve dış eğitimler veriyoruz. Ayrıca TS EN 17025 şartlarını sağlayan merkez kalite kontrol laboratuvarında, ürün performansının arttırılmasına yönelik AR-GE çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu.

Bu yıl kuruluşunun 50. yıldönümünü kutlayan Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Batıçim, Batısöke, Batıbeton, Batıenerji ve Batıliman şirketlerinden oluşan Batı Anadolu Grubu, bin 50 çalışanı ile bölgede ciddi bir istihdam yaratıyor. “Bu topraklardan aldığını bu topraklara verme” felsefesi ile faaliyet gösteren ve 2017 yılı sonuna kadar 400 milyon TL yatırım hedefiyle ilerleyen Grup, şirketleriyle birlikte üretmeye, yatırım yapmaya ve katma değer yaratmaya devam ediyor. 


Batı Anadolu Grubu 
1966 yılında Batı Anadolu Çimento Sanayii olarak temelleri atılan “Batı Anadolu Grubu” bugün Türkiye’nin öncü gruplarından biri konumunda.

Batı Anadolu Grubu’nun şirketleri arasında Çimento endüstrisinin güçlü şirketlerinden BATIÇİM ve BATISÖKE, enerji üretimi ve perakende satışı alanında faaliyet gösteren BATIENERJİ;  hazır beton tesisleri bulunan BATIBETON, liman işletmeciliği ve lojistik alanında BATILİMAN ve uçucu külün endüstriyel alanlarda hammadde olarak kullanımını sağlayan Ash Plus bulunuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568