Aypark Residence'da Altherma ile 4 mevsim konfor

İzmir’de yükselen Aypark Residence da tercihini geleneksel yöntemlerden yana değil yenilikçi bir cihaz olan Daikin Altherma’dan yana yaptı.

Aypark Residence'da Altherma ile 4 mevsim konfor

ALTHERMA İLE ‘BAĞIMSIZ’ KONFOR 
İzmir Karşıyaka’da Katal İnşaat tarafından gerçekleştirilen ve mekanik uygulaması Gazi Isı tarafından yapılan Aypark Residence 19 ve 17 katlı olmak üzere 2 bloktan oluşuyor. 217 dairenin yer aldığı projede her dairede bireysel olarak 217 adet Altherma ısı pompası kullanıldı. Bu sayede Aypark Residence sakinlerinin, birbirinden bağımsız olarak ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılayabilmesi sağlandı.

UZAKTAN YÖNETMEK DE MÜMKÜN
Altherma’nın yanı sıra projede 217 adet sıcak su boyleri ve 1.328 adet gizli tavan tipi fancoil kullanıldı. Böylece Altherma ısı pompası ile ısıtmalı yaşam alanlarına sahip olan Aypark Residence sakinleri, fancoil sistem ile soğutma, boyler sistemi ile de sıcak su ihtiyacını karşılayabilecek. Akıllı ev sistemiyle donatılan projeye tam entegre olarak çalışan Altherma ısı pompalarını, kullanıcılar evlerinden uzakta olduklarında da dışarıdan yönetebilecek. Ayrıca 2017’den itibaren Altherma ısı pompası online kontrol özelliğiyle akıllı ev sistemlerinden bağımsız olarak da kullanılabilecek. Böylece akıllı ev sistemi olmayan binalarda da Altherma ısı pompası sistemi uzaktan kontrol edilebilecek.  


4 KAT DAHA VERİMLİ
Daikin Altherma, fosil yakıtlara veya elektriğe dayalı klasik bir ısıtma sistemine göre 4 kat daha verimli çalışarak kullanıcısına tasarruf imkanı sunuyor. Dış havadaki ısıyı kullanarak daha az enerji sarf eden Daikin Altherma, kullandığı her 1 kW'lık enerjiye karşılık en az 4 kW'lık ısı üretiyor. Kurulum ve bakım ihtiyacı düşük olan Daikin Altherma, inverter kompresör teknolojisi ile yüksek enerji tasarrufu sağlıyor.


DUMANSIZ VE ALEVSİZ ÇALIŞIYOR
Hem dış hem de iç ünitesi ile kompakt bir tasarıma sahip olan Daikin Altherma, ısıyı havadan alıyor. Herhangi bir yerin kazılmasına veya sondaja gerek olmadan kurulumu gerçekleşen Daikin Altherma, dumansız ve alevsiz çalışıyor. Üretilen ısının yüzde 80’ini yenilenebilir kaynaktan (hava) sağlayan Daikin Altherma, düşük karbondioksit (CO2) emisyonu ile çevreci bir çözüm sunuyor.


Eda Özmen
Hülya Dinçer 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2016, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568