"Böğürtlen Kışı” yenilenen yüzüyle raflarda

Berk Şenöz/İSTANBUL-Her çıkan kitabıyla New York Times’ın çok satanlar listesinde yer alan Sarah Jio’nun, Türkiye’de en çok satan kitabı “Böğürtlen Kışı” yenilenen yüzüyle Pena Yayınları tarafından raflarda yerini aldı.

"Böğürtlen Kışı” yenilenen yüzüyle raflarda

İsmini Kuzey Amerika’da ilkbaharın son aylarında sık sık yaşanan soğuk havanın halk arasındaki tabirinden alan “Böğürtlen Kışı” romanı, 1933 yılında Seattle’da yaşanan kar fırtınasında oğlunu kaybeden bir anneyi ve seksen sene sonra bu hikâyenin ardına düşen bir kadın gazeteciyi konu alıyor.

Akıcı dili, duygusal hikayeleri ve şaşırtıcı sonlarıyla tanınan Sarah Jio, “Böğürtlen Kışı” romanında; umut ve umutsuzluk ekseninde anne sevgisi, ailenin önemi, dostluk ve aşk gibi konuları etkileyici bir şekilde işleyerek sürükleyici anlatımı ile okurları derinden etkilemeyi başarıyor.

Bugüne kadar hiç Sarah Jio kitapları okumamış olanlar için iyi bir başlangıç kitabı olan “Böğürtlen Kışı”, Sarah Jio’nun o bilindik üslubuyla mevsimi olmadığı halde bastıran kışı, büyümeden kaybedilen evladı, yaşamadan yitirilen aşkı anlattığı, bir çırpıda bitireceğiniz ve fakat etkisinden uzun süre çıkamayacağınız bir romanı. 

Kitap Hakkında:
Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Daniel'ı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Daniel'ın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı…
Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Vera'yla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir.

Sarah Jio Hakkında: 
Sarah Jio’nun ilk romanı Mart Menekşeleri, 2011 yılının Nisan ayında yayımlandı ve büyük başarı elde etti. Kısa zamanda Türkçe de dahil birçok dile çevrilen kitap, 2011 yılında Library Journal’ın “Yılın En İyi Kitabı” ödülüne sahip oldu. O günden bu yana kitap yazarlığı konusunda uluslararası başarıyı yakalayan Sarah Jio kitaplarıyla The New York Times çok satanlar listesinde yer almaktadır. Diğer eserleri Böğürtlen Kışı, Son Kamelya, Yeşil Deniz Kabuğu, Agapi, Sahildeki Kulübe, Elveda Haziran ve 2016 yılında yayımlanan Kelebek Adası adlı kitaplardır.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568