Crystal Lagoons'ün 5 farklı otel ve konut

İşte dünyada öne çıkan 5 Crystal Lagoons projesi

Crystal Lagoons'ün 5 farklı otel ve konut

Alcazaba Lagoons, İspanya
 
Dünyanın ve İspanya'nın önemli turist merkezlerinden Costa del Sol'da inşa edilen proje, Crystal Lagoons’ün Avrupa'daki ilk projesi olma özelliğini taşıyor. Toplamda 450 konutun yer aldığı projede, kayak, yelken sörfü gibi birçok su sporuna elverişli olan yüzülebilir bir lagün yer alıyor. Ziyaretçilerine evlerinden sadece birkaç metre uzaklıkta muhteşem bir sahil sunan proje, Akdeniz’in modern tarzının esintilerini de yansıtıyor.Crystal Lagoons’ün geliştirdiği teknoloji sayesinde sınırsız büyüklükte berrak ve turkuaz lagünler çok düşük maliyetler ile inşa edilip işletilebiliyor. Bunun yanı sıra normal yüzme havuzlarının yüzde biri kadar kimyasal kullandığı için de doğa dostu bir teknolojiye sahip.


Treasure Bay Bintan, Endonezya

Treasure Bay Bintan projesi, Singapur’a 20 kilometre uzaklıkta ve Endonezya’nın Bintan Adası'nda yer alıyor. Singapur’un gelişen turizmine de katkı sağlayan proje, 4 ve 5 yıldızlı otelleri ile 3 bine yakın konutu bünyesinde barındırıyor. Konutların kapısı 1.400 metrelik bembeyaz kumdan oluşan plaja ve 63.000 metrekarelik kristal berraklığındaki lagüne açılıyor. Bu proje, su sporu tutkunlarına sunduğu çeşitli aktivitelerin yanı sıra sadece Endonezya için değil, Güney Doğu Asya için de bir ilk olma özelliğini taşıyor. 

Crystal Lagoons, filtreleme sisteminde ultrasonik dalgalar kullanarak geleneksel filtreleme sistemlerine kıyasla %50 daha az enerji tüketimi sağlar.


Diamante Cabo San Lucas, Meksika

Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan Meksika’nın Aztek şehrinde bulunan Diamante Cabo San Lucas projesi, lüks ve konforlu konaklama seçenekleri sunuyor. Ünlü golfçü Tiger Woods tarafından tasarlanan dünyanın en iyi golf sahalarından birini içinde bulunduran proje, aynı zamanda Golf Magazine tarafından dünyanın en iyi 100 golf sahası listesinde yer alıyor. Bembeyaz kumlarla çevrili kristal berraklığındaki yüzülebilir lagünde tüm su sporları güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Diamante Cabo San Lucas projesinde dilerseniz denizi izleyerek yorgunluğunuzu atabilir, binicilik için şansınızı deneyebilir ya da Cabo San Lucas’ta romantik gün batımını izleyebilirsiniz.
 
Crystal Lagoons teknolojisi, tuzlu ya da tatlı her türlü suyu kullanabiliyor. Çöl bölgelerinde ise yerin altındaki akiferlerden su elde edilerek kristal berraklığındaki yüzülebilir turkuaz lagünlerin inşa edilip işletilmesi sağlanıyor. 

IL Monte Galala - Sokhna, Mısır
Dağlık bölgede ilk yapay lagün olma özelliği taşıyan bu proje, Sokhna dağlarına, 40 bin metrekarelik alanda toplamda altı adet büyüleyici lagün ve 3 kilometrelik kumsal getirecek. Monte Galala- Sokhna konutlarındaki büyüleyici lagünler, birçok aktivitenin yanı sıra çeşitli su sporları için de olanak sunuyor. İlk etapta 1.600 otel odasının tesliminin 2019 yılında yapılması planlanıyor. 

Crystal Lagoon'ün geliştirdiği buharlaşma kontrol teknolojisi, doğal buharlaşmaya kıyasla su kaybının %50’ye kadar azaltılmasını sağlıyor.


SoleMia, Miami

Miami’nin en büyük projesi SoleMia, her biri 40.000 metrekare büyüklüğündeki iki turkuaz lagünü ile Miami’nin en geniş kentsel bölgesi Bal Harbour’u Crystal Lagoons berraklığıyla tanıştıracak. Projede, ziyaretçilerin keyifli vakit geçirebilmeleri için sosyal imkanlar da düşünülmüş. 
Fatma Selvi


 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568