Maldivlerin beyaz kumsalları ve berrak suyu Türkiye'ye geliyor

Maldivlerin beyaz kumsalları ve berrak suyu Türkiye'ye geliyor

Hem yüzülebilen hem de içinde her türlü su sporunun yapılabildiği turkuaz ve berrak yapay denizlerin düşük maliyetler ile inşa edilip işletilmesini sağlayan Crystal Lagoons, konut sahiplerine ve proje geliştiricilerine eşsiz fırsatlar sunarak dünya üzerindeki herhangi bir yere kumsal konforunu getiriyor.

Crystal Lagoons’ün geliştirdiği rakipsiz teknoloji sayesinde Maldivler’in beyaz kumsallarla çevrili turkuaz berrak deniz ortamı artık Türkiye'de yapay olarak çok düşük inşaat ve işletme maliyetleri ile geliştirilebiliyor. İşte konut sahiplerinin ve proje geliştiricilerinin Crystal Lagoons projelerini tercih etmesi için 6 neden:


1) 365 gün tatil keyfi
Türk insanı deniz ve göl manzaralı evleri çok seviyor. Crystal Lagoons sayesinde turkuaz sular ve bembeyaz kumsallar 365 gün boyunca kapınızın önünde olacak. Sahil şeridinin tamamına yakınında yapılaşma olduğu göz önüne alınırsa, Crystal Lagoons teknolojisi ile sahil şeridinden uzak yerlerde deniz ve kumsal artık bir hayal değil. 

2) İstediğiniz zaman su sporları yapma imkânı
Bembeyaz kumlarla çevrili kristal berraklığındaki yüzülebilir lagünde kano, yelken, wind-surf, jet-ski, cable-ski gibi su sporları güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Bunun yanı sıra film çekimlerine ev sahipliği yapan lagünlerde, akrobatik şovlar ve triatlon yarışmaları da düzenleniyor. 
 
3) Satış hızlarındaki ve fiyatlarındaki artış
Dünyada 60’tan fazla ülkede 400’ün üzerinde projesi bulunan Crystal Lagoons, projelerin rakiplerinden ayrışmasını, çok daha yüksek satış fiyatları ve satış hızı yakalamasını sağlayarak projelerin kârlılığını gözle görülür şekilde artırıyor. 

4) Tatlı ve tuzlu su kullanabilen teknoloji
Su ve enerji kaynaklarının verimli kullanılması için sürdürebilir çözümler sunan Crystal Lagoons teknolojisi ile tatlı, tuzlu, hafif tuzlu, çöl yer altı suları kullanılabiliyor.

5) Sürdürülebilirlik 
Havuzlarda kullanılan kimyasallardan 100 kat daha az kimyasal kullanılan lagünler, geleneksel filtreleme sistemlerinin tükettiği enerjinin %2'si kadar enerji tüketiyor. Crystal Lagoons teknolojisinde özel olarak tasarlanan bir sistem içindeki spesifik algoritmalara göre oksidanlar ve mikro-biyosidler kontrollü şekilde sadece çok küçük miktarlarda enjeksiyon yöntemi ile lagüne uygulanıyor, bu sayede de su içinde dezenfektanların yüksek ve sabit seviyede tutulması sağlanıyor. Ortalama bir lagün içerisinde bu amaçla kullanılan 400 adet sensör ve enjektör bulunuyor.


6) Su kaynaklarının etkin kullanımı 
Lagünler, parklarda tüketilen suyun yarısı kadar, golf sahalarında tüketilen sudan ise 30 kat daha az tüketim yapıyor. Ayrıca geliştirilen teknoloji sayesinde buharlaşma %70'e varan oranlarda düşüyor ve su tüketiminde ciddi tasarruf sağlanıyor. Barış Erdoğan
Esin Aydoğdu

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568