Gelecek Uzun Sürer

Özcan Alper Toronto'da

Gelecek Uzun Sürer

Gelecek Uzun Sürer dünyada ilk kez Toronto film festivalinde gösterilecek.

Paylaş | 17.08.2011 09:08 Özcan Alper Toronto'da Özcan Alper’in yönetmenliğini üstlendiği Gelecek Uzun Sürer filminin dünya prömiyeri 8-16 Eylül tarihlerinde yapılacak 36. Toronto Film Festivali’nde gerçekleştirilecek.
 
Bu sene Toronto’ya Türkiye’den giden tek film olan Gelecek Uzun Sürer, dünyanın dört bir yanından en iyi sinema filmi örneklerine yer verilen Çağdaş Dünya Sineması bölümünde gösterilecek.
 
Film Toronto Film Festivali’nin ardından Türkiye prömiyerini 17-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 18. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yapacak.

İlk filmi Sonbahar’la yurtiçi ve yurtdışında 30’dan fazla ödül alan Özcan Alper’in ikinci filminin yapımcılığını Almanya (Unafilm) ve Fransa’yla (Arizona Films) beraber Nar Film üstleniyor. Filmde İstanbul’da bir üniversitede doktora yapan Sumru’nun ağıt araştırmaları için ülkenin güneydoğusuna yaptığı yolculuk konu ediliyor.
 


Filmin başrollerini Gaye Gürsel, Durukan Ordu, Sarkis Seropyan ve Osman Karakoç paylaşıyor. Geçtiğimiz sene İstanbul, Diyarbakır, Van ve Hakkari kırsalında gerçekleştirilen Gelecek Uzun Sürer’in çekimleri toplam sekiz haftada tamamlandı. Film T.C. Kültür Bakanlığı, Eurimages, CNC (Fransa), NRW (Almanya),Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Sur Belediyesi ve Van Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirildi. Gelecek Uzun Sürer Kasım 2011’de Tiglon dağıtımıyla vizyona girecek.

Gelecek Uzun Sürer  fragmanı

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2012, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568