3. Bahar Şenliği Coşku İle Başladı

Şenliğin ilk gününde Fen Edebiyat Fakültesi’nde düzenlenen Açılış Töreni Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Acemioğlu ile Öğrenci Konseyi Başkanı Özen Söyler birer konuşma yaptılar.

3. Bahar Şenliği Coşku İle Başladı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bahar Şenliği yine renkli görüntülere sahne oldu. Açılış töreni ile başlayan şenlikte çeşitli sosyal,kültürel ve sportif aktivitelerin yer aldığı etkinlikler ile konferans, dinleti, sergi ve yarışmalar düzenleniyor. Sportif etkinlikler kapsamında basketbol, plaj voleybolu, mini futbol karşılaşmalarının yanı sıra tırmanma duvarı, yer satrancı, renga bayrak yarışı, çuval yarışmaları da yapılacak.

Şenliğin ilk gününde Fen Edebiyat Fakültesi’nde düzenlenen Açılış Töreni Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Acemioğlu ile Öğrenci Konseyi Başkanı Özen Söyler birer konuşma yaptılar. Programda Yetenek Sizsiniz yarışması yıldızlarından Bilal Göregen de kısa bir performans sergiledi. Diğer bir etkinlik ise ebru ve resim sergisiydi. Öğrenciler tarafından yapılan resim ve ebrular, yemeni yapım bölümü ve THK model uçakları sergi salonunu gezenlerin büyük beğenisini topladı. Halep Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Rodi Remo da resimlerinden oluşan bir sergi ile etkinliğe katıldı. Burada polis memuru Sadettin Surmutu tarafından kaligrafi ve ebru sanatıyla yapılan tablo Rektör Güvenç’e armağan edildi.  Sergiden sonra kursiyerlere sertifikaları Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç tarafından verildi. Türk Kadın Konseyi üyeleri de Kilis Evi’nde yöresel yemeklerin sunulduğu bir stant açarak şenliğe katıldı.

İlk günkü şenliğin en renkli ve canlı dakikaları ise akşam düzenlenen PİNHANİ konserlerinde yaşandı. Şenlik alanını dolduran yaklaşık üç bin üniversiteli, Bilal Göregen’in darbukasıyla söylediği hareketli ve canlı performansıyla coştu. PİNHANİ’nin birbirinden güzel parçalarına eşlik eden izleyiciler şenlik coşkusunu hep birlikte yaşadılar. Akşam düzenlenen etkinliğe DJ Elize performansıyla eşlik etti.   


 
  
 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2011, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568