Anadolu Oyuncuları Tersine Dünya'da

Mina - Gökay Daşdan/ MERSİN-Anadolu Oyuncuları "Perde "dedi

Anadolu Oyuncuları Tersine Dünya'da

Anadolu Oyuncular 2017-2018 sezon Oyunu ’’TERSİNE DÜNYA’’ 31 Ocak 2018 Günü saat 20:00’da Yenişehir ATATÜRK kültür merkezi Barış salonunda seyirciyle buluşacak.
 

Oyun yazarı: Ali İLHANSAYIN

Yönetmen: Ali MANSUROĞLU

Koreografi: Pınar ELDEMİR

Teknik masa: Müjgân DURAN

Sahne Amiri: Özge DENİZ

 Dekor tasarımı: Ali MANSUROĞLU & Berkant TUNÇ

 Kostüm tasarımı: Funda YAVUZYOLCU &Ezgi KÜÇÜK

Oyuncu kadrosu

Özge DENİZ

Ali MANSUROĞLU

Berkant TUNÇ

Funda YAVUZYOLCU

Ezgi KÜÇÜK

Gül ADIGÜZEL

Doğukan KÜÇÜK

“TERSİNE DÜNYA”           
Kadına Şiddetin yoğun yaşandığı ülkemizde, birçok eksik yönünü kapamak için şiddete başvuran içimizde yaşayan ve yaşamaya devam eden kara zihniyeti, kaba güldürüyle anlatan bir oyun.

Oyunun konusu
Koca dayağında bıkan Nermin Hanım, bir cin çıkıp gelsin diye dua eder, duası gerçekleşir ve cin Fatma gelir,  Nermin hanımın dileğini sorar,  Nermin hanımın dileği,  bu erkeklerin baskısından ve dayaklarından kurtulmak olduğunu söyler, cin Fatma! Nermin hanımın bu isteğinin imkânsız olduğunu söyler. Nermin hanımın üzüldüğünü gören cin Fatma dayanamaz ve yapacağı bir sihirle erkeklerle kadınların beyinlerini bir günlüğüne değiştirebileceğini söyler,  Nermin’in Kabul etmesiyle yapılan Teresmos  sihiri ile günü tersine başlatır ve artık erkeklerin beyni kadınlarda, kadınların beyni erkeklerde. nelermi oldu?  Neler olduğunu görmek için sanatseverleri 31 Ocak akşamı saat 20,00 da keyifli bir akşam geçirmek için, ATATÜRK Kültür merkezine bekliyoruz. 
    
ANADOLU OYUNCULARI  HAKINDA
2002 yılında Ali MANSUROĞLU tarafından kurulan Anadolu Oyuncuları Mersin’in en önemli tiyatrosudur. Oyunlarını ağırlıklı olarak toplumsal sorunlara değinen oyunlardan oluştururlar.  Hazırladıkları oyunları Mersin ve başka illere turne yaparak sergilemişlerdir. Birçok ilde yapılan tiyatro festivaline katılarak ilimizi başarıyla temsil etmişlerdir.


 

’’ AMACIM KADINA KARŞI İŞLENEN ERKEK TERÖRÜNE HAYIR DEMEK’’
Tersine Dünya’nın yönetmeni Ali MANSUROĞLU oyun hakkında açıklamada bulundu:

Son yıllarda kadına yönelik tırmanan şiddet, baskı tecavüz gibi konulara topluluk olarak duyarsız kalmak istemedik. ‘Sanatın toplum üzerinde iyileştirici bir etkisinin olduğunu söyleyebilirim.                                                                                                                                       

Ne yazık ki Kadına Şiddetin yoğun yaşandığı ülkemizde, birçok eksik yönünü kapamak için şiddete başvuran içimizde yaşayan ve yaşamaya devam eden kara zihniyeti sanat ile anlatmak istedim.

Sanatın empatiyi sağlayan, insanı farklı düşündüren bir yönü var.

Bu şiddetin daha fazla büyümemesi ve bu konudaki farkındalığı, ‘Sanat aracılığıyla arttırmak için Ali İLHANSAYIN’nın yazmış olduğu, ’’Tersine Dünya’’ oyununa karar verdik.

Sanatın zor yapıldığı günümüzde bizler sanat yapmaya devam edeceğiz…

Sanatseverlerden tek ricamız salonları boş bırakmasınlar.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568