Ankara Uluslararası Festivale ev sahipliği yaptı

Ankaralılar Festival coşkusu yaşadılar ...

Ankara Uluslararası Festivale ev sahipliği yaptı

Ankara, renklerin, müziğin, dansın iç içe geçtiği bir festivale sahne oldu. Gençlerin gülümseyen yüzleri, öğretmenlerin gururlu bakışları ve velilerin alkışlarıyla destekledikleri Uluslararası Festivale, Kavaklıdere Ortaokulu ev sahipliği yaptı.

İtalyancadan Fransızcaya, Türkçeden Yunancaya pek çok dilin konuşulduğu atmosferde Letonyalı, Litvanyalı, Türk, Yunan, İtalyan ve Alman gençler el ele omuz omuza halay çektiler.

Ankara Çankaya Kavaklıdere Ortaokulu, Avrupa Birliği Erosmuş+ 2015 Türkiye faaliyetleri arasında yer alan bu festival,  6 ülkenin katılımı ile gerçekleşti. Ülkelerin folklorik danslarının, şarkılarının ve bir de drama gösterisinin yer aldığı etkinlikte öğretmen ve öğrenciler birlik olmanın coşkusunu yaşadılar.


Okulun proje ekibi, Eylül ayından bu yana yürüttükleri Türkiye Ulusal Ajansı destekli projenin ev sahipliğini yapmak üzere 4 aydır yoğun bir çalışma içinde.

Proje koordinatörlüğünü İngilizce Öğretmeni Ferda Oral yürüttüğü çalışmalar, din, dil, ırk ayrımı olmayan, bütünlüğün birliğin hissedişinde genç jenerasyonlar yetiştirmek temel ilkesine dayanıyor.

Çalışmaları hakkında bilgi aldığımız Okul Müdürü Adnan Polat, ‘’ Erasmus+ projesi kapsamında yaptığımız çalışmalarda, son derece itinalı ve titiz olmaya gayret ediyoruz. Bu projeler ülkemizin yurtdışında tanıtılması için önem arz ediyor. Festival sonrası ortaklarımızın memnuniyeti, olumlu geri bildirimleri,  çalışmalarımızın ödülü oldu.’’ Dedi.Kavaklıdere Ortaokulu Proje faaliyetleri, Avrupa’ da ilk kez uygulanan K2 eylem planı kapsamında,  2014-2016 dönemlerinde işbirliğine ve yeniliğe yönelik çalışmalarla sürdürülecek.

                                                                                                                          
www.yakamozyakut.com.tr Ankara / Ayperi  Ferda Oral 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2015, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568