Arsu Sahne 4.Sezon bahar konserleri devam ediyor

Pelin Pehlivan - Arsu Sahne dört yıldır yetenekli öğrenciler ile ustaları aynı sahnede bir araya getiriyor.

Arsu Sahne 4.Sezon bahar konserleri devam ediyor

İstanbul'un alternatif butik salonlarından Arsu Sahne bugüne kadar birçok yetenekli genç yıldızla, Ayşegül Sarıca, Jerfi Aji, Metin Ülkü, Eun Young Kim, Ivan Yanakov, Toros Can gibi birçok usta sanatçıyı bir araya getirerek başarıyla ağırladı. Ayrıca konserlerin ardından yapılan mini söyleşiler özellikle öğrenciler ve aileleri tarafından büyük ilgi görüyor. Arsu Sahne’de yapılan mini söyleşiler, dinleyicilere merak ettikleri soruları sorabilecekleri, sanat eğitiminde karşılaşılan zorlukları paylaşabilecekleri ve ilham alabilecekleri bir ortam da sağlıyor.

Hem yurt dışından hem de yurt içinden taleplerin kabul edildiği, genç yeteneklerin yoğun ilgi gösterdiği ARSU Sahne 4. sezonunda Bahar Konserleri ile yine dopdolu. 4.Sezonun da  iki ay sürecek Bahar Konserlerinde yeni yıldız solistler, gruplar ve sürpriz isimler yer alıyor. 

20 Nisan Cuma 18.00’de piyanist Beril Eren, Barok Dönem’den 20.Yüzyıl’a piyano repertuvarının sevilen örneklerinden derlenen bir program ile ARSU Sahne’ye konuk oluyor. Halen MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvar’nda yüksek lisans eğitimi gören Beril Eren, piyano çalışmalarını Prof. Esin Onay Kanberoğlu ve özel olarak piyanist İris Şentürker ile devam ediyor.

J.S. Bach, Mendelssohn, Scarlatti, Chopin’in eserlerini seslendirecek olan Beril Eren’in resitali ücretsiz. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ dan ulaşabilirsiniz.

21 Nisan Cumartesi 18.00’de Arsu Sahne’ de İSTANBUL COMPOSERS COLLECTIVE çok renkli ve kendine özgü bir seyir meydana getirerek dinleyiciyi, geleneksel çalgıların alternatif sesleriyle kimlik kazanan sürprizli ve sürükleyici bir deneyime davet ediyor.

Türkiye’nin dört genç kuşak bestecisi Onur Dülger, Mehmet Ali Uzunselvi, Mithatcan Öcal ve Uğurcan Öztekin tarafından kurulan İstanbul Composers Collective ağırlıklı olarak bestecilerden oluşuyor. Kimi zaman farklı meslektaşlarının da katılımıyla genişleyebilen, faal bir doğaçlama ve icra topluluğu olan İstanbul Composers Collective’in en önemli özelliği müzik dilini genellikle XX. yy’ın ikinci yarısından günümüze dayanarak biçimlendirmesi. Müzisyenlerin her birinin vurmalı, üflemeli, yaylı ve klavyeli çalgılardan, bilgisayar destekli elektronik kurulumlara kadar çok geniş bir çalgı ve ses yelpazesini, mümkün olduğunca yetkin ve yaratıcı bir biçimde kullanabiliyor.

Bu konsept ile ortaya çıkan çeşitlilik, çok renkli ve kendine özgü bir seyir meydana getirmekle beraber dinleyiciyi, geleneksel çalgıların alternatif sesleriyle kimlik kazanan sürprizli ve sürükleyici bir deneyime davet ediyor. İSTANBUL COMPOSERS COLLECTIVE grubun konseri ücretsiz olup konser hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ dan ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568