“Aykırılıklarıyla Dünya’yı yakalayan resimler”

Mahall Bomonti İzmir’de

“Aykırılıklarıyla Dünya’yı yakalayan resimler”

Mahall Bomonti İzmir, kentin sanat hayatına hareket getirdi. Türkerler Holding yatırımı, Mahall Bomonti’de son iki aydaki ikinci sergi özel bir davetle açıldı.

Türk resim sanatının önemli isimlerinden Profesör Özdemir Altan’ın 30 eserinin yer aldığı “Renklerin Çizgilerle Dansı” başlıklı sergi Mahall Bomonti İzmir Tanıtım Ofisi’nde özel konseptle hazırlanan tarihi mekânlarda İzmirli sanatseverlerle buluştu. Sergide sanatçının soyağacı temalı eserlerinin yanı sıra, kolaj ve özgün baskıları yer aldı. Lebriz Art Solutions ortaklığıyla düzenlenen Özdemir Altan sergisi için düzenlenen davete İzmirli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. 


Yaptığı eserlerde değişik doku, strüktür eleman, malzeme, sanat görüşü, ışık vb. aykırılığın, tesadüfi olarak bir araya gelmesiyle oluşan sanat anlayışını benimseyen Profesör Özdemir Altan, "Benim resimlerim bu aykırılıkla Dünya’yı yakalıyor" diyor. Kendine özgü kurgu dünyasıyla Çağdaş Türk resminin gelişimine katkıda bulunarak yazgısına yön veren Altan "Sanatçı referans verir, etki kaçınılmazdır; yöntem değil, sonuç önemlidir" anlayışını vurguluyor.

Profesör Özdemir Altan imzalı “Renklerin Çizgilerle Dansı” başlıklı sergi 22 Ocak’a kadar açık kalacak.


Mahall Bomonti İzmir Tanıtım Ofisi’nde bir sonraki sergi 10 Şubat - 6 Mart tarihleri arasında 19. yüzyılda kullanılan Wet Collodion tekniği ve antika fotoğraf makinesi ile çekilen Kerim Suner imzalı fotoğrafların yer alacağı “Zamansız Portreler” fotoğraf sergisi olacak. 
Yusuf Demir
 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568