BASE’e başvurular 1 Temmuz’a kadar devam ediyor!

Türkiye’nin tüm Güzel Sanatlar yeni mezunlarını bir araya getirecek olan BASE’e başvurular 1 Temmuz’a kadar devam ediyor!

BASE’e başvurular 1 Temmuz’a kadar devam ediyor!

    Türkiye’nin 2017 yılında mezun olacak yeni nesil sanatçı adayları, uluslararası bir seçici kurulun değerlendirmesiyle BASE’te sanatseverlerle buluşacak! 14-17 Aralık 2017 tarihleri arasında Galata Rum Okulu’nda ilk kez gerçekleşecek olan BASE’e başvurular 1 Temmuz'a kadar devam ediyor

Türkiye’deki ilk kolektif Güzel Sanatlar yeni mezunlar sergisi olan BASE, Türkiye’nin dört bir yanından resim, heykel, fotoğraf , video, animasyon, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, geleneksel Türk sanatları, cam ve seramik bölümlerinden 2017 lisans ve lisansüstü mezunlarının çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getirecek.

14-17 Aralık tarihleri arasında Galata Rum Okulu’nda gerçekleşecek olan BASE’e başvurular başladı. Son başvuru tarihi 1 Temmuz.

Yeni mezun sanatçı adaylarını sanat dünyası, yaratıcı endüstriler, medya ve tüm sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor . Türkiye’nin gelecek sanatçı nesline ışık tutacak olan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.

BASE seçici kurulunda Türkiye’den ve dünyadan önemli isimler yer alıyor. Bu isimler arasında dünyanın en büyük uluslararası misafir sanatçı programlarından birini sunan, Londra merkezli Delfina Foundation'ın kurucusu Aaron Cezar, Borusan CEO’su ve koleksiyoner Agah Uğur, seramik sanatçısı Alev Ebuzziya Siesbye, sanat yazarı ve eleştirmeni Ahu Antmen, koleksiyoner Aslı Bilge, koleksiyoner&sanat yazarı Banu Çarmıklı, Metropolitan Müzesi’nin Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’den sorumlu, modern ve çağdaş yrd. küratörü Clare Davies, İstanbul Modern Sergiler ve Programlar Direktörü Çelenk Bafra, dünyanın en önemli sanat fuarlarından The Armory Show'un Direktörü Deborah Harris, Galerist yönetici direktörü Doris Benhalegua, sanatçı Ergin İnan, sanatçı Hera Büyüktaşçıyan, ressam Neş'e Erdok, Amerika’nın sanat alanında önde gelen lisansüstü eğitimlerinden birini veren New York Academy of Art’ın dekanı Peter Drake, Dusseldorf merkezli Galerie Voss direktörü Rudiger Voss, Daire Sanat kurucusu Selin Söl, grafik tasarım sanatçısı/art direktör Stephan Bundi, Spot Projects kurucusu/ koleksiyoner Tansa Mermerci Ekşioğlu, grafik tasarımcı Yeşim Demir, Piartworks kurucusu Yeşim Turanlı ve heykel sanatçısı Ziyatin Nuriev yer alıyor.

Serginin kürasyonu ise Derya Yücel tarafından gerçekleştirilecek. 1979 doğumlu Yücel, küratör, sanat yazarı, akademisyen ve AICA Türkiye (Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi.

Pek çok önemli kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapan tarihi ve görkemli Galata Rum Okulu binasında gerçekleşecek olan BASE’te ayrıca pek çok seminer, sanatçı konuşması ve atölye çalışması da 4 gün boyunca ziyaretçilerle buluşacak.


1 Mayıs 2017 – 1 Temmuz 2017 tarihleri arasında başvuruları kabul edecek olan BASE, ilgili bölümlerden 2017'de mezun olacak öğrencilere açık. BASE’e en fazla 3 çalışmayla başvuruda bulunulabilir. 

Aslı Boduroğlu

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568