Batı Anadolu Grubu ile klasik müziğin kalbine yolculuk 

Ünlü piyanist Şevki Karayel’den müzik ziyafeti

Batı Anadolu Grubu ile klasik müziğin kalbine yolculuk 

1966 yılında Batı Anadolu Çimento Sanayii olarak temelleri atılan ve bugün sadece Ege Bölgesi’nin değil Türkiye’nin en önemli sanayi gruplarından biri olarak çimento, hazır beton, enerji ve liman işletmeciliği sektörlerinde faaliyet gösteren Batı Anadolu Grubu’nun düzenlediği Şevki Karayel Konseri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Dünya çapında ödüllü müzisyen ve piyanist Şevki Karayel gecede Bach, Schubert, Liszt, Chopin ve Gershwin’in eserlerini seslendirdi.


Resitalde açılış konuşmasını Batı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Ünal gerçekleştirdi. Ünal, sözlerine bu değerli etkinliği yapımında grup şirketlerinden Batıbeton’un ürünlerinin kullanıldığı İzmir’in önemli sanat merkezlerinden Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirmenin kendileri için ayrı bir önemi olduğuna değinerek başladı. 

Hem sanata ve sanatçıya hem de topluma katkı 
Konuşmasında firmaların sadece ürünleri ve sundukları hizmetlerle değil, destek verdikleri projelerle de anıldığını belirten Ünal şunları ifade etti:
“Günümüzde insanlar hayatlarına pozitif yönde katkı sağlayan, onlara belli imkanlar sunan kısaca onların hayatlarına dokunan işlerin arkasında kimin imzasının olduğuna dikkat ediyorlar ve buna büyük önem veriyorlar.

Biz de Batı Anadolu Grubu olarak Ege bölgesinin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlamak üzere sosyal sorumluluk projeleriyle yaşamın her alanına dokunuyoruz. Grubumuzun gelişimini toplumsal gelişimden ayrı tutmayarak, sorumlu sanayicilikle eğitim, sağlık, kültür, arkeoloji, sanat ve çevre alanında birçok çalışmaya destek oluyoruz.” 

Batı Anadolu Grubu, İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından düzenlenen Uluslararası İzmir Festivali’nin en büyük destekçilerinden biri. Bir ülkenin sadece binalar ve yollar inşa ederek gelişemeyeceği bilinciyle, edindikleri insana yatırım misyonuyla sanatın toplumun her kesiminde yaygınlaşması için çaba harcadıklarının altını çizen Ünal: “Bu organizasyona verdiğimiz destekle de amacımız ülkemizde hem sanatın, hem de klasik müziğin yaygınlaşmasına katkı sağlamak. Bugüne kadar sanata ve sanatçıya sağladığımız katkıyı sürekli kılma misyonumuz doğrultusunda bundan sonra da gerçekleştireceğimiz projelerin aktif olarak içerisinde yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan sosyal sorumluluk projelerinin devamı gelecek
Batı Anadolu Grubu, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında eğitim, sağlık, kültür, sanat ve çevre alanındaki çalışmalarıyla öne çıkıyor. Grup, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün izin ve destekleriyle 1984 yılından bu yana Prof. Dr. Orhan Bingöl tarafından gerçekleştirilen Magnesia Antik Kent’inin arkeolojik kazılarına 20 yıldır katkıda bulunuyor. Genç sanatçıların kendilerini geliştirebilecekleri fırsatlar yaratma amacıyla “Batı Anadolu Resim ve Heykel Yarışması” ile güzel sanatlar fakültelerinde resim ve heykel eğitimi almakta olan üniversite öğrencilerini destekliyor. Kuruluşunun 50. yıldönümünde Batı Anadolu Grubu, hem yetişkinlerin hem de gelişme çağındaki çocukların kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için, bir sosyal sorumluluk projesi olan İyi Pazarlar’ı hayata geçirdi. İyi Pazarlar projesi 2017 yılında da devam ediyor. 

Grup önümüzdeki dönemlerde de toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak, gelişimini sağlayacak çevre, sağlık, kültür ve sanat alandaki projelere desteğini sürdürecek.

Batı Anadolu Grubu 
1966 yılında Batı Anadolu Çimento Sanayii olarak temelleri atılan “Batı Anadolu Grubu” bugün Türkiye’nin öncü holdinglerinden biri konumuna sahip. Batı Anadolu Grubu’nun şirketleri arasında Çimento endüstrisinin güçlü şirketlerinden BATIÇİM ve BATISÖKE, enerji üretimi ve perakende satışı alanında faaliyet gösteren BATIENERJİ;  hazır beton tesisleri bulunan BATIBETON, liman işletmeciliği ve lojistik alanında BATILİMAN ve uçucu külün endüstriyel alanlarda hammadde olarak kullanımını sağlayan Ash Plus bulunuyor.


Nursel Öztürk Bakırcı 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568