Bir Dünya Klasiği “JİZEL”

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin genç ve dinamik proje grubu Modern Dans Topluluğu İstanbul; 7’inci yaşına girdiği 2016-2017 sezonunda  Aysun Aslan’ın yeni prodüksiyonunu İstanbul seyircisi ile buluşturacak.

Bir Dünya Klasiği “JİZEL”

MDTist; Türkiye sanat camiasının yakından tanıdığı; İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin başarılı koreografı Aysun Aslan’ın uzun bir aradan sonra sahnelere dönüşüne heyecanlı bir beklenti ile ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

JİZEL, ADOLPHE ADAM’IN MÜZİĞİNİN TARİHİ DEĞERİ İLE BÜTÜNLEŞİYOR


Türkiye’nin ilk özel Dans  Topluluğu Türkuaz’ı kurarak modern dansın yaygınlaşmasında öncü olan Aysun Aslan; Bir dünya klasiği olan Giselle balesini özel Modern Dans  Drama adaptasyonu ile, bulunduğumuz coğrafyaya has, günümüz sosyal dokusunda form bulan bir esere dönüştürdü. Albrecht, Giselle, Hilarion, Myrtha gibi klasik karakterlerin, Alb, Jizel, Hila, Mirta olarak tanımlandığı bu farklı “JİZEL” dünyasının güncelliği, Adolphe Adam’ın muhteşem müziğinin tarihi değeri ile bütünleşiyor.

5 Nisan 2017 tarihinde Fulya Sanat’ta seyirciyle buluşacak olan JİZEL’in çağdaş kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, yalın sahne tasarımı Ferhat Karakaya’ya, ışık tasarımı Kerem Çetinel’e, görsel tasarımlar ise Yaşar Saraçoğlu’na ait.

Asil ÇAĞIL

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 05:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568