Bu festival dünyayı ayağınıza getirecek

Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Yeşilköy Halk Dansları Festivali, 23-28 Haziran 2011 tarihleri arasında yapılacak.

Bu festival dünyayı ayağınıza getirecek

Yeşilköy Halk Dansları Derneği katkılarıyla gerçekleşecek 11. Yeşilköy Uluslararası Halk Dansları Festivaline bu yıl Endonezya, Rusya, Gürcistan, Polonya, Bulgaristan, Karadağ, Porto Riko,K.K.T.C ve Türkiye'den yaklaşık 300 kişi katılacak.

Ülkemizin konukseverliğini, kültürel ve sanatsal değerlerini, turizminin uluslararası alanda tanıtımına katkı sunmak istediklerini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün," Yurtta sulh, cihanda sulh" sözü bize her zaman önder olmuş,ulusça ilkelerimizin başında gelmiştir. Bu bağlamda Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüzün organizasyonuyla 11.sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Yeşilköy Halk Dansları Festivaline bu yıl 4 kıtadan Türkiye'nin yanı sıra Endonezya, Rusya, Gürcistan, Polonya, Bulgaristan, Karadağ, Porto Riko, K.K.T.C'den yaklaşık 300 kişinin katılımıyla halk dansları ekipleri katılacak.

Festivalimiz sırasında 24 Haziran-Cuma günü saat 19.00'da Yeşilköy Tren İstasyonu önünden ve 26 Haziran-Pazar günü de Yeşilyurt Tren İstasyonu önünden başlayarak festival alanına kortej yürüyüşü yapılacak. 24-25-26 Haziran tarihlerinde Yeşilyurt Belediye Parkı'nda saat 21.30'da , Osmaniye Meydanı'nda 25 Haziran-Cumartesi günü saat 19.00'da yapılacak festivale tüm halkımızı davet ediyorum." dedi.

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ,festivale katılacak gruplara panoramik İstanbul turu, Kapalıçarşı ve Minyatürk gezisi, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı,Boğaz turu, tekne gezisi, Belgrad Ormanı'nda piknik yapılacağını da sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Ünal Erzen ,festivale katılacak gruplara 23 Haziran'da hoşgeldin resepsiyonu, 27 Haziran'da da kapanış balosu vereceklerini de ifade etti.


Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2011, 22:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568