Bu sergide kendi hikayenizi bulacaksınız!

Teni Tapık Çimen / İSTANBUL - Nişantaşı ART 212 sergi salonu; Antonio Cosentino’nun küratörlüğünü yaptığı, İrem Arcasoy’un ‘’Asıl Hikaye Bu Olmalı’’ adlı resim sergisine evsahipliği yapacak.

Bu sergide kendi hikayenizi bulacaksınız!

Çağdaş sanatçı İrem Arcasoy’un ‘’Asıl Hikaye Bu Olmalı’’ başlıklı kişisel resim sergisi, 3-8 Kasım tarihleri arasında Nişantaşı ART 212 sergi salonunda sanat tutkunları ile buluşuyor.  İrem Arcasoy ‘’Asıl Hikaye Bu Olmalı’’ isimli resim sergisinde, herkesin kendi hikayesini bulmasından yola çıkarak kendi özgün kompozisyon ve üslubuyla tuvaline yansıtıyor.

Arcasoy’un figürlerinde yüzler net gözükmüyor. Daha geniş bir renk ve şekil yelpazesi ortaya çıkarsın diye kimlikleri değiştiriyor veya yok ediyor. Amacı ise daha geniş bir hikayenin içinde insanın kendini bulması. Sergide, her portre anlamını kendi özerkliği içinde kuruyor, bir araya geldiklerinde ise öyle bir bütün oluşturuyor ki bu haliyle serinin tamamı bir enstelasyon olarak da adlandırılabilir.

Serginin açılış daveti 3 Kasım 2017 Cuma günü saat 18:00’de ART212 Sanat Galerisi’nde yapılacak, 8 Kasım’a kadar Pazar günü hariç, 09:30-18:30 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Serginin küratörlüğünü yapan Antonio Cosentino, İrem Arcasoy’un eserleri için şunları söylüyor; ‘’her kadraj genel bir bakış açısı altında ele alınmış olsada portrelerin tekilliği onların özerkliğini yaşamsal kılıyor.

Resimlerde bakışlar ve ifadenin oluşumu herkesin kendinden bir enstantane bulabileceği bir yöne doğru hareket ediyor’’.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568