Çingeneler Zamanı Rüzgârı İzmir’de esecek

Murat Aşık/İZMİR-Türkiye’de ilk kez müzikal olarak sergilenen Çingeneler Zamanı adlı film izleyici ve eleştirmenlerden tam not aldı.

Çingeneler Zamanı Rüzgârı İzmir’de esecek

Yönetmenliğini Vural Bingöl’ün üstlendiği ve 26-27 Kasım tarihlerinde ilk kez sahnelenen müzikale İstanbul dışından da talep gelmeye başladı. 

1988 yılında Emir Kusturica’nın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiğini Çingeneler Zamanı filmi sinema eleştirmenleri tarafından bir başyapıt olarak kabul görüyor. Film,

1980’lerin Yugoslavya’sında neşe içinde yaşayan ama hüzünlerini saklayan çingenelerin aşklarını, ayrılıklarını ve yaşadığı acıları anlatıyor. 

Birçok Şehirde Sahnelenecek
Filmden esinlenerek oluşturulan müzikal Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde her ay sergilenecek.

Müzik yönetmenliğini Canan Güncer’in üstlendiği müzikal aynı zamanda Türkiye’nin birçok şehrinde turneye çıkacak. Çingeneler Zamanı müzikalinde, Banu Kırbağ, Cenk Yüksel, AndrePrimavera, Canan Güncer, Ali Kemal Aydın, Seda Kement, Gamze Metin, Mehmet Kır, Nilüfer Ömürlü, Ayca Ergün, Erhan Yaman, Sibel KuşiYalkı, Esra Uzun, Murat Yaşar Özdemir, Emre Kurtul, Arzu Kurnaz, Vural Bingöl gibi birbirinden yetenekli dansçı, müzisyen ve oyuncular yer alıyor.

Müzikal, ilk turnesini 18-19 Aralık tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İzmir seyircisinin merakla beklediği oyunun biletleri biletix ve kongre merkezinin gişelerinde satışa çıktı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568