Dut Ağacı ve “İstanbul’un Renklerle Dansı” buluştu

Yazar Banu Özkan Tozluyurt, yeni kitabı “Dut Ağacı”nı annesi Ressam Aysel Özkan’ın “İstanbul’un Renklerle Dansı” resim sergisinde imzaladı.

Dut Ağacı ve “İstanbul’un Renklerle Dansı” buluştu

Yitik Ülke yayınlarından mart ayında çıkardığı romanı “Dut Ağacı” ile ilk iki ayda 3 baskı yapan Banu Özkan Tozluyurt, okuyucusuyla 29 Temmuz Cumartesi günü Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi’nde buluştu.

Kitaplarını ressam annesi Aysel Özkan’ın kişisel resim sergisinde imzalayan Tozluyurt, annesi ile birlikte bir de söyleşi gerçekleştirdi.

Banu Özkan Tozluyurt ve Aysel Özkan’ın birlikte gerçekleştirdiği söyleşiye kişilerin hayallerine ulaşırken önlerine çıkan engeller ve bu engeller karşısında verdikleri tepkiler konu oldu. Söyleşide “Dut Ağacı” kitabını yazarken aldığı ilhamları içtenlikle anlatan Banu Özkan Tozluyurt, üç arkadaşı ile birlikte hazırlayacakları yeni bir kolektif kitabın da müjdesini verdi.

Dünyanın ilk güzellik yarışmasından, Truva Savaşına, Hasanboğuldu Efsanesinden, Sarıkız efsanesi ’ne kadar 4 bin yıllık Kaz Dağları serüveninin anlatıldığı “Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi’nde gerçekleşen “Kitap ve sanat için anne kız buluşması” yoğun ilgi gördü. Ressam Annesi Aysel Özkan’ın “İstanbul’un Renklerle Dansı” isimli kişisel yağlıboya sergisinin açılışında gerçekleşen anne kız etkinliğine çevre illerden ve İstanbul’dan çok sayıda sanatçı eğitimci ve okuyucu katıldı.

Aysel Özkan’ın “İstanbul’un Renklerle Dansı” yağlıboya resim sergisi, 10 Ağustos’a kadar Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi’nde gezilebilir.

Batuhan ZÜMRÜT

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568