Efes Antik Kenti'ne Kibar eli değdi!

Kibar Holding, Antik Efes Kenti’nin korunması amacıyla çalışan Efes Vakfı ile eserlerin renovasyonuna yönelik işbirliği anlaşması imzaladı. 

Efes Antik Kenti'ne Kibar eli değdi!

Söz konusu işbirliği, Antik Efes Kenti’ndeki önemli eserlerden olan Yamaç Evler’e ait dekoratif mozaiklerin zaman içinde zarar gören parçalarının temizlenmesi, onarılması ve sağlamlaştırılmasını kapsıyor.

Bu çerçevede ilk aşamada Yamaç Evler 2’nin içerisindeki, sütunlu avluda bulunan SR 22/23’ün kuzey kısmındaki yer mozaiğinin günümüze kazandırılmasını sağlayan Kibar Holding, bu projeyi Efes Vakfı ile birlikte hayata geçirdi.
     
Kibar Grubu, tarihi ve kültürel değerlerimizin korunması, yaşatılması ve gün yüzüne çıkartılması amacıyla önümüzdeki dönemler için farklı projeleri değerlendiriyor. 


Efes Vakfı ile başlatılan işbirliği kapsamında dünyanın en önemli kültür miraslarından biri olarak kabul edilen Antik Efes Kenti’nin kültürel mirasının korunmasını ve ülkemizin turizm potansiyelinin desteklenmesini hedefleyen Kibar Holding, tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmanın önemine olan inancı ile önümüzdeki yıllarda da ülkemize bu anlamda katkıda bulunmayı öngörüyor.Şafak Utku


 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568