Ender Güzey fotoğraf sergisi

Erol Ünal/İSTANBUL-Ender Güzey "Istanbul & Vienna Forever" fotoğraf sergisi 13 Şubatta Avusturya Konsolosluğu'nda aıçılacak.

Ender Güzey fotoğraf sergisi

Sergide Viyana ile İstanbul – tarihte ve ötesinde yolları pek çok kez kesişen bu iki şehre dair izlenimlerden esinlenmeler yer alıyor. Ender Güzey’in Köybaşı Cad.
No:46 Yeniköydeki Avusturya Kültür Ofisi’ndeki “İstanbul & Vienna Forever” başlıklı sergisinde Viyana’dan ve İstanbul’dan motifler perdede ve şeffaf materyallerle birbiri üstüne yansıtılarak birleştiriliyor.

Ressam ve heykeltıraş Ender Güzey, St. Georg Avusturya Lisesi’nde okumuş ve ARThill Bodrum’un kurucusudur. Ressam ve heykeltıraş Ender Güzey'in 45 yıldır dünyanın farklı ülkelerinde yaptığı sanat eserlerinin yer aldığı ve boynuzlar üzerine kurulu sanat müzesi "ARThill" 10 Temmuz 2016'dan beri birçok etkinlikle faaliyetini sürdürüyor. ARThill; Güzey’in tasarladığı sıra dışı mimarisi, sergi salonu, atölyesi ve heykel parkı ile sanatçının “Bütünsel Sanat” anlayışını yansıtıyor.

Ender Güzey 1951'de İstanbulda doğdu. Münih Güzel Sanatlar Akademisi'nde Prof. Mac Zimmermann atölyesinde resim ve heykel öğrenimi gördü. Master Öğrenci olarak "Üstün Sanatsal Başarı" ile Yüksek Lisansını tamamladı. Münih Güzel Sanatlar Akademisinde  Prof.
Mac  Zimmermann'ın asistanı olarak görevlendirildi. Mönchengladbach VHS'de Güzel Sanatlar ve Yaratıcılık Bölüm Başkanlığı ve Doçentlik görevine getirildi. Münih Ammersee'de, atölyesinde özgün çalışmalar yaptı ve Kunst-Galerie Herrsching Sanat Galerisini kurdu ve yönetti. Çağdaş Sanatın Uuslararası isimleri ile sergiler gerçekleştirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Performans dersleri verdi. İstanbul Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Büyükada‘da Kuruluşuna destek oldu ve aynı fakültede ders verdi. USA Montana Üniversitesi performans, obje dersleri verdi. Ateş’ten Doğan isimli bir sene süren ABD sergi turnesi gerçekleştirdi. Muğla Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeliği yaptı.

Çalışmalarını Münih, İstanbul ve Bodrumdaki atölyelerinde sürdürmektedir.

Ender Güzey'in katılacağı açılış Eylem Gülter'in bir dans performansı ile gerçekleştirelecektir. Ender Güzey "İstanbul & Vienna Forever"
Sergisi 13 Şubat - 9 Mart tarihleri arasında Avusturya Konsolosluğu görülebilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568